Perakende PageSkin

Karadeniz'in en büyük karma yaşam projesinde imzalar atıldı

Karadeniz'in en büyük karma yaşam projesinde imzalar atıldı

Karadeniz'in en büyük karma yaşam projesinde imzalar atıldı

Düzce’de yükselecek olan Karadeniz'in en büyük karma yaşam projesi Algün Park’ta, ALG Constructions ve sektörün önemli temsilcilerinden Esas Gayrimenkul iş ortaklığı başlıyor. ALG Constructions Başkanı Cihat Algün, Esas Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Köseoğlu, Esas Gayrimenkul CEO’su Cem Eriç ve Esas Gayrimenkul Varlık Yönetimi Lideri Nevzat Yavan, sektörde heyecan oluşturan büyük iş birliğinin detaylarını açıklamak üzere basın toplantısında bir araya geldi.

"A kalite yapılar üretiyoruz"

Düzce’nin marka şehir olma yolunda ilerlediğini ifade eden ALG Constructions Başkanı Cihat Algün, şu ifadeleri kullandı: "25 yıllık ticari geçmişimizle inşaat sektöründe marka olarak; Düzce’de bugüne kadar geliştirdiğimiz projelerimizde 3 binin üzerinde aileyi ev sahibi yaptık. Halen devam etmekte olan projelerimizde yaklaşık 2 bin aileyi ev sahibi yapmaya çalışıyoruz. ALG Constructions markası ile ürettiğimiz projelerde insana, doğaya verilen tüm güzellikleri bozmadan A kalite yapılar üretmeye, dünyaya kalıcı eserler bırakmaya çalışırken Düzce’mizi yaşanılır kente dönüştürmeyi amaçlıyoruz"

"750 milyon TL’lik yatırımla hayata geçecek"

Cihat Algün, global dünyada marka olmuş firmaları Düzce’ye kazandırarak, kenti bölgenin cazibe merkezi haline getirmeyi hedeflediklerini kaydetti. Algün, "İddialı projemizde ünlü markalara ev sahibi yapacak olan Algün Park, alışveriş, yeme-içme ve eğlencenin merkezi olurken, konumlandırdığı 5 yıldızlı otelimizle de konaklamanın ilk adresi haline gelecek. Projemizde bulunan rezidanslarımız Düzce’nin nitelikli konut ihtiyacını karşılayacak, ofislerimiz de iş hayatının kalbinin attığı yer olacak. Yaklaşık 750 milyon TL’lik yatırımla hayat bulmasını öngördüğümüz projemizde, 1000’in üzerinde istihdam oluşturarak Düzce’mizin ekonomisine katkıda bulunmayı hedefliyoruz" şeklinde konuştu.

"İddialıyız"

Esas Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Köseoğlu ise Düzce’nin potansiyeline çok inandığını belirterek, şunları söyledi: "Türkiye’nin önde gelen varlık yönetimi firmalarından biri olarak, yeni iş birlikleriyle bu alanda faaliyetlerimize devam ediyoruz. Bugün Cihat Bey’in oluşturacağı proje ile inancımız arttı. Bu güzel şehir ile fark oluşturacak çalışmalar yapmak istiyoruz. Algün Park, Karadeniz’in en büyük yaşam projesi olacak. Düzce’ye çok şey katacağından hiç şüphemiz yok. Biz de Esas Gayrimenkul olarak, geçmişten gelen bilgi birikimi, yurt içi ve yurt dışının tecrübe ve vizyonunu Algün Park’ta sahaya yansıtmış olacağız. Bizim için alışveriş merkezleri her şehirde sosyal yaşamın merkezidir. Burası da Düzce’nin merkezi olacak. İş ortaklarımıza her zaman en doğru hizmeti verme odaklı çalışıyoruz. Bugünün değil, geleceğin projesini hayata geçirmeye çalışacağız. Bunda çok iddialıyız. Türkiye’nin ve dünyanın eğlence, lezzet ve alışveriş markalarıyla Düzce’yi buluşturacağız. Bugün ilk adımını attığımız Algün Park projesi, varlık yönetimi alanındaki çalışmalarımızda da önemli bir kilometre taşı olma özelliği taşıyor. Esas Gayrimenkul olarak, Türkiye’nin dört bir yanındaki büyük yatırımlarımızla beklentileri en iyi ve en profesyonel şekilde karşılıyoruz. İş ortaklarımıza her zaman en doğru hizmeti verebilmek vizyonuyla çalışıp, bugünün değil, geleceğin projelerini yaratma hedefi ile hareket ediyoruz. Algün Park da bunların birikimi oldu."