İşçi patron anlaştı, Aroma'da grev sona erdi!

9 Mart günü toplu iş görüşmelerine başlayan Aroma’da işçiler 17 Ağustos günü itibariyle greve giderek iş durdurma kararı almıştı. Yönetimle işçilerin görüşmesinden uzlaşma çıktı ve Aroma’da üretim tekrar başladı

İşçi patron anlaştı, Aroma'da grev sona erdi!

Gidilen grev sonrasında anlaşma üzerine şirket bir açıklama yayınladı. Açıklama şöyle:

 

“Şirketimiz Aroma Bursa Meyve Suları ve Gıda Sanayi A.Ş. ile TEK Gıda-İş Sendikası arasında 24’üncü dönem toplu iş görüşmeleri 9 Mart 2017’de başlamıştır.

Yapılan ilk görüşmelerde karşılıklı anlaşma sağlanamamış, sendika grev kararı alarak, 17 Ağustos 2017 tarihinde iş durdurmuştur.

Bu süreçte yapılan görüşmeler dün tamamlanmış olup,  aylık ücretlerde ortalama yüzde 19.40 oranında ücret artışı taraflarca kabul edilmiş ve anlaşmaya varılmıştır.

Grev 5 Eylül 2017 tarihi itibarı ile sona ermiş ve fabrikamızda üretim yeniden başlamıştır.

Çalışanları, çiftçileri, tedarikçileri ve bayileri ile kurduğu güçlü bağlarla yarım asra yakın süredir ülke ekonomisine değer katan Aroma Bursa Meyve Suları ve Gıda Sanayi A.Ş olarak, kurulduğumuzdan beri çalışanlarımızın haklarına ve iş barışına önem vermekteyiz.

Bu sürecin her iki taraf için de hayırlı olmasını diler, anlaşmaya varmış olmaktan mutluluk duyduğumuzu bildirmek isteriz.

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

 

Aroma Bursa Meyve Suları ve Gıda Sanayi A.Ş.”