Perakende PageSkin

İhracatın lideri belli oldu

Lila Kağıt, İstanbul İhracatçı Birlikleri (İİB) tarafından düzenlenen “11. En Başarılı İhracatçılar Ödül Töreni’nde ‘kağıt, karton, ambalaj ve kırtasiye ürünleri” kategorisinde 2014 yılının en fazla ihracat yapan şirketi ödülünü aldı. 150 milyon doları aşan ihracat rakamı ile Lila Kağıt, sektöründe 2014 yılı ihracat şampiyonu oldu

İhracatın lideri belli oldu

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin katılımıyla düzenlenen ödül töreni sonrası ihracatta artan başarı grafiğiyle ilgili konuşan Lila Kağıt Genel Müdürü Alp Öğücü; “Kurulduğumuz yıldan bu yana İİB’nin en fazla ihracat yapan firmalar listesinde üst sıralarda yer alıyoruz. Bu yıl ihracat rakamlarımızı en üst seviyeye taşıyarak ihracat hedefimize ulaştık ve liderliğe yükseldik. Ülkemizi yurt dışında başarılı bir şekilde temsil ettiğimiz için son derece gururluyuz. 2014 yılı, Lila Kağıt olarak çok başarılı geçirdiğimiz bir yıl oldu. 2013 ile kıyasladığımızda 2014 yılında bobin ve hızlı tüketim ürünlerimizle toplamda yüzde 35 büyüme sağladık. 2015 yılında da ciromuzu yüzde 30 artırmayı hedefliyoruz.” dedi.

Hedef Türkiye pazarında liderlik
100 bin metrekare alanda üretim yaptıklarına değinen Alp Öğücü, yılda 150 bin ton kağıt üretim kapasitesine sahip olduklarını söyledi.  Sadece Türkiye’nin değil, Doğu Avrupa, Ortadoğu, Kafkaslar ve Afrika bölgelerinde tek kampüs altındaki en büyük kâğıt üretim tesisine sahip olduklarını belirten Öğücü, “Son teknolojiyle ürettiğimiz yenilikçi, kaliteli ve iddialı ürünlerimizle Türkiye temizlik kağıdı pazarında lider olmayı hedefliyoruz.” dedi.

Dış pazarda, müşteri sayılarını, cirolarını ve işbirliği içinde oldukları ülke sayısını artırdıklarının altını çizen Alp Öğücü, “2014’te çalıştığımız ülkelere Kongo’yu da ekleyerek 48’inci ülkeye satışımızı gerçekleştirdik. 100 milyon doların üzerinde ihracat gerçekleştirdik. İthalattan fazla ihracat gerçekleştiren sektördeki tek firma olduk. 2014 yılında kapasite kullanımımızı artırma yönünde mevcut tesislerimize ilave olarak 20 milyon TL civarında bir yatırım gerçekleştirdik. Bu yatırımlar doğrultusunda istihdam sayımız da artış gösterdi. Şirketimizin bugünkü durumuna baktığımda başarılarımızın kesinlikle bir tesadüf olmadığını söyleyebilirim çünkü hepsi hedeflediğimiz şekilde gerçekleşiyor.” şeklinde konuştu.

Perakende PageSkin
Perakende PageSkin