Hint kınasıyla Türk motifleri

Kalıcı dövmenin geri dönüşüm zorluğu nedeniyle son dönemlerde Hint kınasıyla yapılan geçici dövme moda oldu. Bunu dikkate alan Adana Optimum Outlet, bu hizmeti hafta içi her gün ücretsiz olarak uzman kişilerce veriyor

Hint kınasıyla Türk motifleri

Adana Optimum Outlet’te Hint kınasıyla geçici dövme hizmeti ücretsiz olarak veriliyor. Okulların tatile girmesi ve sınavların tamamlanmasının ardından ziyaretçi yoğunluğunun birkaç katı artış gösterdiği Adana Optimum Outlet’te hafta içi ve hafta sonu çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Bunlardan biri de uzman kişilerce uygulanan ve Hint kınasıyla yapılan geçici dövme. Bu hizmetin ücretsiz olarak verildiği AVM’de en büyük ilgiyi Türk motifleri görüyor.

AVM’nin birinci katındaki dövme standında uzman kişilerce verilen geçici dövme hizmetinde, dileyenler hazır Türk motiflerinden örnekleri uygulatırken, kendi figürünü kendisi çizerek vücuduna uygulanmasını sağlayanlar da dikkati çekiyor. Alışverişin yanı sıra her yaşa eğlence imkânı bulunabilen AVM’nin birinci katında hafta içi her gün 15.00 - 18.00 saatleri arasında ücretsiz olarak verilen bu hizmete, gençlerin yanı sıra orta yaş ve üzeri kadınların da ilgi gösterdikleri gözleniyor.

Uzmanlar, kalıcı dövmenin geri dönüşümünün çok zor olmasının yanı sıra hijyenik bir ortamda uygulanmadığı takdirde yaratabileceği sağlık sorunlarının geçici dövmeye olan ilgide önemli bir etken olduğunu bildirdi. Uzmanların verdiği bilgiye göre, geçici dövme kalıcı dövme gibi deri altına uygulanmıyor. Geçici dövmede kullanılan malzemeler Alman taşı, Hint kınası, perioksit, oksijenli su, aydınger kâğıdı, kopya kalemi ve küçük bir kaptan oluşuyor. Uygulanacak motif vücuda çizildikten sonra üzeri elde edilen karışımla boyanarak, kuruması sağlanıyor. Geçici dövme, vücut ısısına ve terlemeye bağlı olarak her kişide farklılık göstermekle birlikte ortalama 2-3 hafta kullanılabiliyor.

Adana Optimum Outlet’in müşterilerine hediyesi olan geçici dövme hizmeti 10 Temmuz’a kadar sürecek.