Eczacıbaşı’nın inovasyon şampiyonları ödüllerini aldı

Eczacıbaşı kuruluşları arasındaki inovasyon yarışı, bu yıl yine büyük bir mücadeleye sahne oldu. Toplam 60 proje arasındaki zorlu yarışta ödülleri; Eczacıbaşı Yapı Gereçleri (VitrA), VitrA Karo, İntema ve İpek Kâğıt aldı. Bu yıl ödül için başvuran 60 projenin topluluğa katkısı ise 30,2 milyon dolar

Eczacıbaşı’nın inovasyon şampiyonları ödüllerini aldı

Eczacıbaşı Topluluğu’nun en yenilikçi kuruluşları, bugün (22 Kasım) İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen törenle ödüllerini aldı. Topluluk bünyesinde 12’ncisi düzenlenen etkinlik, Eczacıbaşı Topluluğu yöneticileri, çalışanları ve iş ortaklarından bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
15 kuruluşun toplam 60 proje ile yarıştığı etkinlikte, “En İnovatif Ürün Projesi”  ve “En İnovatif Verimlilik Projesi” kategorilerinde VitrA Karo, “En İnovatif İletişim Projesi” kategorisinde İpek Kağıt, “E-Dönüşüm Projesi” kategorisinde İntema ve “Sürdürülebilir Kalkınma Projesi” kategorisinde de Eczacıbaşı Yapı Gereçleri (VitrA)  ödüle layık görüldü.

VitrA Karo’ya “En İnovatif Ürün Projesi” kategorisinde ödül getiren IsoTile, binaların dış cephelerinde yalıtım ve kaplama işlevini tek bir ürünle ve tek adımda çözüyor. Bilinen tüm geleneksel ısı yalıtım ve kaplama sistemlerinden farklı olarak, hem yapıştırma hem de mekanik montaja uygun bir ürün olan IsoTile, en az 2 kat daha hızlı monte edilebiliyor ve yüzde 50 daha az hammadde tüketilerek üretilen slimetrik karo ön yüzü sayesinde değişik cephe tasarımı seçenekleri sunuyor.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, dünyanın geleceğinin inovasyon ve tasarımla şekilleneceğini vurgulayarak, Türkiye’de tasarımı, inovasyonu daha da teşvik edecek bir ortam yaratılmasının, inovasyonun ve tasarım gücünün, ekonomik ve toplumsal politikaların merkezine yerleştirilmesinin kritik öneme sahip olduğunu söyledi.