Eczacıbaşı, Ataman'ı aldı

Eczacıbaşı, ıslak mendil sektörünün “mucit” lakaplı kuruluşu Ataman Grubu’nu satın aldı

Eczacıbaşı, Ataman'ı aldı

Eczacıbaşı Topluluğu kuruluşlarından Eczacıbaşı Girişim, ıslak mendil sektörünün “mucit” kuruluşu olarak tanınan ve Ataman Grubu’nu satın aldı. Satın alma sonucu, Türkiye ve Doğu Avrupa’nın en büyüğü olan Beylikdüzü’ndeki üretim tesisi ile birlikte Uni, Unibaby, Wogi, Woc, Comfort, Premax, Unimed, Mentholix, Şelale, Lemonni ve Türkiye pazarının lideri durumundaki UniWipes markaları, Eczacıbaşı’na geçti.

Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, anlaşma nedeniyle yaptığı açıklamada,  Eczacıbaşı Topluluğu’nun hızlı tüketim ürünleri alanındaki büyümesinin, söz konusu satın alma ile birlikte yeni bir ivme kazandığını belirterek, “Selpak, Solo, Okey, Selin gibi markalarımızla kişisel bakım pazarlarında sürdürdüğümüz liderliğimizi, yeni alanlara girerek Türkiye’nin yanı sıra çevre ülkelere de taşımayı hedefliyoruz. Bebek temizleme mendilleri başta olmak üzere her çeşit ıslak temizleme mendili, bebek ve çocuk bakım ürünleri alanında Türkiye'nin en önde gelen kuruluşlarından Ataman’ı bünyemize katmış olmak, bu amaca ulaşmamızda bize büyük güç verecek” dedi.

Bülent Eczacıbaşı, Ataman Grubu’nun üstün inovasyon gücüyle ortaya çıkardığı değerli ürünleri, Eczacıbaşı Topluluğu’nun sahip olduğu dağıtım gücüyle tüketiciler için daha ulaşılabilir hale getirmeyi hedeflediklerini de ifade etti.

Ataman, dünyada pek çok ilki gerçekleştirdi
1989 yılında üç eczacının kurduğu bir aile firması olarak yola çıkan Ataman İlaç ve Kozmetik Sanayi, 1994 yılında Uni markasıyla ıslak mendil üretimine başladı. Hijyene, araştırmaya, inovasyona ve kaliteye odaklanan Ataman, kısa sürede Türkiye ve Balkan’ların en geniş kapasitesine sahip hijyenik ıslak mendil firması haline geldi.

İlk ıslak mentollü mendil, ilk çift taraflı yüz peeling diskleri, ilk kimyasal madde içermeyen yenidoğan bebek mendili, ilk buğu etkili mentollü kuru mendil, ilk meyve aromalı ıslak cep mendili, ilk suda eriyen ıslak tuvalet kağıdı gibi dünyada pek çok ilki gerçekleştiren Ataman İlaç ve Kozmetik, Bulgaristan, Ukrayna, Lübnan, Azerbaycan, Kazakistan, Gürcistan, Kosova ve Rusya’da pazar lideri konumunda bulunuyor.