Avrupalı ‘essence’ Türkiye’de

Avrupa’nın önemli kozmetik markalarından essence, Eczacıbaşı Girişim tarafından Türkiye’ye pazarına sunuldu

Avrupalı ‘essence’ Türkiye’de

Avrupalı kozmetik markası essence’in Türk pazarına girmesi nedeniyle düzenlenen toplantıda konuşan Eczacıbaşı Girişim Pazarlama Direktörü Gelincik Onan, Alman Cosnova firmasıyla yaptıkları anlaşma çerçevesinde, markanın  ‘en iyi fiyat-en iyi kalite’ anlayışıyla geliştirdiği ürünleri Türk kadınlarıyla buluşturduklarını söyledi.

Onan, 50 ülkede 20 bini aşkın satış noktasında tüketicilerle buluşan essence’in, aynı zamanda renkli kozmetik dünyasının en hızlı büyüyen markası olduğunu vurguladı. essence’in eğlenceli, ekonomik, yenilikçi, güvenilir ve her daim sürprizlere açık bir yapıya sahip olduğunu dile getiren Onan, “Türkiye kişisel bakım ve kozmetik pazarındaki gücümüzün essence ile artacağına inanıyoruz” dedi.

Onan, Eczacıbaşı Girişim olarak essence markasıyla pazardaki hedeflerini ise şöyle açıkladı: “essence’in, ürünlerinin satışa sunulduğu ülkelerde, o ülkedeki makyaj yapan tüm kadınların makyaj çantasında en az bir essence ürünü bulunması gibi bir hedefi var… Biz, bu hedefi Türkiye’de de gerçekleştirmek yönünde iddialıyız!”

Türkiye’de makyaj yapma yaşı düşüyor
Türkiye’de makyaj yapan kadın sayısının hızla arttığını ve makyaj yapma yaşının da giderek düştüğünü belirten Eczacıbaşı Girişim Pazarlama Direktörü Gelincik Onan, “Daha bakımlı olan, daha fazla makyaj yapan kadınlarımız sayesinde, bugün ülkemizde kozmetik pazarı yaklaşık 4,5 milyar TL büyüklüğe ulaştı. Bunun 550 milyon TL’lik kısmını renkli kozmetik oluşturuyor. Türkiye’de kişi başına düşen makyaj malzemesi tüketimi, son 10 yılda 2 katına çıkarak yıllık 20 Euro’ya ulaştı. Ancak bu rakam yeterli değil! Henüz Avrupa ülkelerindeki tüketimin dörtte birine ulaşmış durumdayız” şeklinde konuştu.

Hedef kitlesi her yaştan kadınlar
Basın buluşması için Türkiye’ye gelen Cosnova Beauty Halkla İlişkiler Müdürü Asita Morgan, essence’in hedef kitlesini “15-25 yaş aralığındaki genç kızlar ve kendini genç hisseden her yaştan kadınlar’ şeklinde tanımlayarak şunları söyledi: “essence özünde eğlenceli bir marka. Cilt bakımından makyaja kadar uzanan geniş ürün yelpazesiyle genç kızlara eğlenmeleri ve stillerini istedikleri sıklıkta değiştirmeleri için gereken her şeyi fazlasıyla sunuyor. Yılın belli dönemlerinde sunduğu sınırlı sayıdaki 6 farklı koleksiyonla bu eğlenceyi zirveye taşıyor. Her yıl Mart ve Eylül aylarında ürünlerin yüzde 20’si, yeni trendler ve modaya uygun olarak yenileniyor. Ürünlerimizin tamamı AB standartlarında üretildiği için her türlü kalite ve içerik denetimleri tamamlanmış bir şekilde sunuluyor.”

essence ürünleri nerede satılacak?
Essence ürünleri, Gratis, Cosmocity, Cosmo Home, Rossmann, Süvari Kozmetik’in belirli satış noktalarında ve çeşitli parfümeri mağazalarında tüketicilerle buluşuyor.