AnkaMall'da Ege fırtınası esti

Ankara'nın parlayan yıldızı AnkaMall Alışveriş Merkezi, gerçekleştirdiği etkinliklerle alışverişi keyifli bir hale getirmeye devam ediyor

Ankamall AVM, ziyaretçilerini bu hafta romantik şarkıların ünlü ismi Ege ile buluşturdu. Banu Noyan organizasyonuyla gerçekleşen etkinlikte Ege, unutulmaz şarkılarından oluşan muhteşem bir konser verdi. Yoğun bir hayran kitlesinin izlediği Ege'ye ilgi büyüktü. 90'lı yıllarda art arda çıkardığı albümlerle  pop müzikseverlerin gönlünde ayrı bir yere sahip olan Ege'ye, Delice Bir Sevda şarkısını seslendirirken yüzlerce kişi eşlik etti. Ankaralı hayranlarıyla hasret gideren ünlü sanatçı, AnkaMall ziyaretçilerine müzik ziyafeti yaşattı.

 

Önce albüm sonra kitap geliyor

Geçtiğimiz yıl ilk kitabı İsyan'ı piyasaya çıkaran Ege: “Kitabımı yazarken 7 tane de şarkı yaptım. 'İsyan Şarkıları' albümüm yakında piyasaya çıkacak. Ardından da ikinci kitabım çıkacak.” dedi.

 

Bornova Marşı yazdı

Bir İzmir ziyaretinde, şehrin düşman işgalinden kurtuluş hikayesinde yaşanan bir olayı dinledikten sonra Bornova Marşı'nı yazan Ege, marşı yeni albümüne de alacağının müjdesini verdi. Sanatçı: “8 Eylül akşamı halk Yunan askerlerinin kaçtığını görünce Mustafa Kemal'in askerleri geliyor diye bağırmış. Ardından da bir gecede yüzlerce bayrak dikmişler ve askerlerimiz 9 Eylül sabahı o bayraklarla İzmir'e girmiş. Bu hikayeyi olayın yaşadığı Belkahve'de dinledim ve çok etkilendim. Bornova Marşı da öyle çıktı.” diyerek marşın hikayesini anlattı. 

 

Müzik rehabilite aracıdır

90'larda fırtına gibi esen Ege: “Günümüz müziğinden hiçbir şey anlamıyorum. Müziğin teknolojiyle buluştuğu noktada, enstrümana ihtiyaç olmaması bestecilik anlamında sıkıntı yaratıyor. Müzik insanlık tarihinden, bu yana var. Müzik rehabilite aracıdır ama günümüzde bir eğlence bir efkâr aracı olarak kullanılmaya başladı. Bir şeyi prospektüsüne uygun kullanmazsanız en iyi ihtimalle hiçbir faydası olmaz, en kötü ihtimalle zarar verir.” diyerek günümüz müzik tarzını eleştirdi. 

 

Bizim meslekte evlilik yürümez

Sanatçı: “Neden evlenmediniz?” sorusuna ise: “Bizim mesleğimizi yapan insanların bir ilişkiyi uzun süre sürdürebilmesi çok güç. Çünkü çok fazla gezen, bir yerde sabit kalamayan insanlarız. Evlilik kurumunu sürdürebilmemiz için bu işi bırakmamız gerekiyor.” açıklamasında bulundu.

 

Sanatçı ayrıca: “Bu yaştan sonra baba olmak hiç kolay değil. Gelecekten endişe ederken, bir çocuk dünyaya getirmek çok akıl karı gelmiyor bana.” dedi.

 

Etkinlik sonunda hayranlarıyla fotoğraf çektiren Ege'ye Ankamall AVM Müdürü Tahir Yılmaz, teşekkür çiçeği takdim etti.