Agora, ramazanda 23.00’e kadar açık

Agora AVM tüm yıl boyunca devam eden etkinlerini ramazan ayında da ziyaretçileriyle buluşturmaya devam ediyor

Agora, ramazanda 23.00’e kadar açık

Eski ramazanların coşkusunu yeniden yaşamak için düzenlenen takvimde yetişkinler ve çocuklar için düşünülmüş çeşitli aktiviteler var. Agora AVM; Orta Oyunu, Karagöz&Hacivat Tiyatrosu, Çocuklarla Kukla yapım Atölyesi, Sema Gösterisi, iftar saatlerini keyiflendiren Ney Tanbur Dinletisi ve Fasıl Grubu ile ramazanda ayı boyunca saat 23.00’e kadar hizmet veriyor. Ramazan Sokağı’nda ise ziyaretçiler kuruyemişten geleneksel tatlılara ve organik ürünlere kadar değişik tatları bir arada bulabilirler.

Agora’da çocuklar için düzenlenen etkinliklere bu yıl bir yenisi Orta Oyunu Gösterisi’nin de eklenmesiyle ramazan ayı çocuk ziyaretçiler için de keyifli geçiyor. Her hafta çarşamba, cuma ve pazar günleri oynanan oyunda Arap bacı ve İbiş’in hikâyelerini ön sıralarda kahkahalarla izleyen çocuklar gösteri bitimi kuklalarla tanışmanın mutluluğunu yaşıyor. Neşeli geçen Orta Oyunu Gösterisi çocuk izleyicilerin yanı sıra yetişkinlere de eski ramazanların unutulan heyecanını yeniden yaşatıyor. 

Ramazan ayında AVM ziyaretçilerin gösteri saatini sabırsızlıkla beklediği bir diğer etkinlik ise Sema Gösterisi, Agora AVM’de geleneksel hale gelen gösteride en büyük ilgi ve alkışı minik semazen Hasan Muçay alırken, Sema Gösterisi’nin büyüsü tasavvuf müziği eşliğinde sunuluyor.

Agora AVM Genel Müdürü Hasan Noyan, “Etkinlik takvimini oluşturulurken her yaşa hitap edebilecek ve eski ramazanların coşkusunu yeniden anımsatabilecek etkinliklere yer vermek istedik” dedi. Agora AVM ziyaretçilerinin gösterdiği yoğun ilgiden memnuniyet duyduklarını belirten Noyan, ramazan ayı boyunca, ziyaretçilerin daha rahat alışveriş yapabilmesi için saat 23.00’e kadar açık olacaklarını belirtti.