Henkel Yönetim Kurulu'nda değişim

Henkel Beauty Care’de, Pascal Houdayer'in yerine Jens-Martin Schwärzler geldi

Henkel Yönetim Kurulu'nda değişim

Henkel Kurumsal Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Henkel’in Kuzey Amerika’daki Tüketim Ürünleri İş Birimi sorumlusu Jens-Martin Schwärzler, 1 Kasım 2017'den itibaren geçerli olmak üzere, Henkel Yönetim Kurulu'na atandı. Yönetim Kurulu’nda Pascal Houdayer'in yerine geçecek olan Schwärzler, aynı zamanda Henkel Beauty Care İş Birimi’nin de sorumluluğunu üstlenecek.

 

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Henkel CEO'su Hans Van Bylen: “Jens-Martin Schwärzler'i, Beauty Care İş Birimimizi yönetmek üzere, ‘Yönetim Kurulu Üyesi’ olarak atamış olmaktan dolayı çok mutluyuz. Jens-Martin Schwärzler, Beauty Care İş Birimi’ne dair geniş uluslararası deneyime ve bilgi birikimine sahip. Pascal Houdayer'e ise, Ev Bakım ve ardından görev aldığı Beauty Care İş Birimlerimize olan bağlılığı ve değerli katkıları için teşekkür etmek istiyoruz. Kendisine kariyerinin ilerleyen dönemlerinde başarılar diliyoruz.”dedi.

 

Jens-Martin Schwärzler, Henkel'e 1992 yılında katıldı. 2015’in başından bu yana, Kuzey Amerika’nın Tüketim Ürünleri İş Birimi’nden sorumluydu. Schwärzler liderliğinde Henkel, Kuzey Amerika'da Persil ve Schwarzkopf gibi markaları başarılı bir şekilde piyasaya sürdü.