Gloria Jean’s pandemi sonrası yüzde 80 büyüdü

Gloria Jean’s pandemi sonrası yüzde 80 büyüdü

 

Dünyaca ünlü kahve zinciri Gloria Jean’s Coffees, Türkiye genelinde tam kapanma döneminin sona erip, kademeli normalleşme sürecine geçildiği Haziran 2021’den bu yana tam bir yılda %80 büyüme gerçekleştirdi ve 56 yeni mağaza açtı. Sadece yeni açtığı mağazaları ile ülke ekonomisine doğrudan ekstra 200 Milyon TL’lik katma değer sağladı. Bu süreçte 600 yeni kişiye istihdam sağlayarak büyümeye devam ediyor.

Türkiye pazarına giren ilk gurme kahve markası dünyaca ünlü Gloria Jean’s Coffees, her geçen gün büyüyen kahve pazarında 2022’yi 160 şube ile tamamlamayı planlıyor. Kişi başı yıllık tüketimin 1 Kg bulduğu alanın kısa vadede yüzde 100 büyümesi bekleniyor. 

Gloria Jean’s Türkiye CEO’su Mehmet Dinçerler konuyla ilgili yaptığı açıklamada:

Pandemi her işletme gibi bizi de yordu ama çok şey öğretti. Yeni yatırımlarımızı değerlendirmemiz noktasında zaman kazandık ve pandemi sonrası çok hızlı toparlandık. 2021 Haziran ayından bugüne tam bir yılı doldurduk ve bu süreçte 56 yeni mağaza açtık. Yıl sonunda 160 mağaza ile 2022 yılını kapatmayı planlıyoruz. Gloria Jean’s Türkiye çok hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Pandemi sonrasından bugüne ekstra 600 yeni kişiye yarattığımız istihdam ile de toplumumuza fayda sağlamanın yanı sıra hız kesmeyen yatırımlarımız ve geliştirdiğimiz iş hacimlerimiz ile Türk ekonomisine her yıl daha da artı değer katmak çalışma azmimizi artırıyor.’ dedi.

İlk günden beri sürekli gelişip büyüyen Avustralyalı Gloria Jean’s Coffees, bugün dünya üzerinde yaklaşık 50 ülkede 1200’den fazla şubesinde hizmet vermekte ve bu tutkuyu tüm kahve severlerle paylaşmaktadır.