Perakende

SAPRO TEMİZLİK ÜRÜNLERİ TİC. VE SAN. AŞ

Islak Mendil Uzmanı - İstanbul Avrupa

Kategori : Temizlik ürünleri

Adres : Ortaköy Merkez Mahallesi İlter Bulvarı No: 27 P.K. 34590 Ortaköy, Silivri, İstanbul – Türkiye

Mail : [email protected]

İletişim : +90 212 734 38 08

Faks: +90 212 734 38 36

www.sapro.com.tr

Sapro, Mehmet Gündoğdu ve Ceyhun Zincirkıran eş ortaklığında, 1997 yılında, yüzde 100 ihracat yaparak sektöre adım attı.

45 bin metrekare kapalı alanda, günlük 100 milyon yaprak üretimi gerçekleştiriliyor. Yıllık üretimi ise bebek havlusunda 330 milyon, cep mendilinde 96 milyon, tekli mendilde ise 1 milyar 800 milyon adet olarak gerçekleşiyor. Grup şirketleri içerisinde, koli ve ambalaj üretimini Tetra AŞ, plastik üretimini MultipakAŞ, ve nonwoven üretimini Lotus Teknik AŞ yapmaktadır.

Sapro, 2017 yılı itibarıyla Nonwoven’ı da kendi tesislerinde üretmeye başlayarak, hammaddesini kendi bünyesinde üreten Avrupa’da ki tek firma olmuştur. Entegre bir tesis olan Sapro, nonwoven,koli/ teşhir ve plastik kapağı kendi bünyesinde üreterek müşteri ihtiyaçlarına son derece esnek cevap verebilme yetisine sahiptir. Sapro üretim tesisleri; havlu, household, cep mendili , tekli mendil ve kutu dolum gruplarından oluşmakta ve 1000’den fazla markaya üretim yapmaktadır.  

Sapro, Proje geliştirme, Ar-Ge (35 kimya mühendisi ve 5 biyolog) 4 adet kimyasal analiz, mikrobiyoloji laboratuvarı, giriş kontrol ve grafik birimlerini kendi bünyesinde bulundurmaktadır. 574 çalışanla faaliyet gösteren Sapro’da, kadın çalışan istihdamı yüzde 45’dir. Altı kıtaya ihracat gerçekleştiren Sapro, ıslak mendil ihracatında birinci sırada bulunuyor.

Türkiye’nin en büyük 432’nci şirketi olanSapro, Türkiye’nin en büyük 276’ncı ihracatçısı konumundadır. Sabun ve yıkama müstahzarları grubu ihracat sıralamasında ise ikinci sırada yer almaktadır. Islak mendil kategorisinde ise en çok ihracatı   Sapro yapmaktadır. Sektöründe Avrupa’nın en büyük oyuncularından olan Sapro, Türkiye’nin en fazla Ar-Ge yatırımı yapan 300 firmasından biridir.

Sapro, üretimini en son teknoloji konvert - paketleme makineleri ile otomasyonlu toplama bölümüyle GMP kurallarına uygun olarak yapmaktadır.