ECE Türkiye çalışanları İyilik için dünyayı 24 kez turladı

ECE Türkiye ve yönetimindeki alışveriş merkezleri, Şubat 2021-2022 arasında, kullanıcıların attıkları adımları hayır kurumları için bağışa dönüştüren bir uygulama olan Help Steps ile iş birliği yaptı. Kolektif bilincin altının çizildiği projede atılan ve dünyanın çevresini 24 kez dolaşmaya denk gelen 500 milyon adım, sivil toplum kuruluşlarına bağışlanarak binlerce kişinin hayatına dokunulmasını sağladı.

ECE Türkiye çalışanları İyilik için dünyayı 24 kez turladı

ECE Türkiye ve yönetimindeki beş alışveriş merkezi, Şubat 2021’de, “Attığımız Her Adımda İyilik Var” sloganı ile kullanıcıların attıkları adımları hayır kurumları için bağışa dönüştüren bir uygulama olan Help Steps ile iş birliği yaptı. Bir yılını dolduran projede 500 milyon adım atıldı. Dünyanın çevresini 24 kez dolaşmaya denk gelen bu adımlar sivil toplum kuruluşlarına bağışlanarak iyiliğe dönüştü.

Proje kapsamında iş birliğine dahil olan Marmara Park, Aqua Florya, TerraCity, Antalya Migros AVM ve Park Afyon alışveriş merkezi ziyaretçileri ile ECE Türkiye çalışanlarının toplamda attıkları adım sayısı 500 milyonu aştı. Bu iş birliği vesilesiyle Help Steps uygulamasını kullanmaya başlayanlar, hem sisteme dahil olan kendi seçtikleri STK’ya bağışlarını yaptı hem de alışveriş merkezlerinin dönemsel olarak gerçekleştirdiği “bağış şampiyonu” etkinliklerinden hediyeler kazandı.

ECE Türkiye çalışanları da projeye destek vererek, adım adım iyiliğe yürüdü. Çalışanlar arasında her ay en çok adım atıp bağışlayanlara motivasyon hediyeleri verildi. ECE Türkiye çalışanlarının adımları, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD), Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ve Gıda Kurtarma Derneği’ne (GKTD) bağışlanarak iyiliğe dönüştü.

Geçtiğimiz günlerde ikinci yaşını kutlayan Help Steps uygulaması, teknoloji, sağlık ve iyiliği aynı potada eritiyor. Tüm dünyada 1,4 milyon kullanıcıya ulaşan uygulamada bağışlanan adımlarla bireysel yararlanıcıların engelleri aşıldı, 6,5 ton mama dağıtıldı ve STK’lar aracılığıyla binlerce kişinin hayatına dokunuldu.