Perakende PageSkin

Aşk acısı diye bir şey yok

Ece Türkiye tarafından yönetilen Antalya Migros AVM, önceki gün Kişisel Gelişim Uzmanı Aşkım Kapışmak'ı ağırladı

Aşk acısı diye bir şey yok

Banu Noyan organizasyonuyla gerçekleşen Aşkım Kapışmak ile söyleşide merak edilen tüm sorular yanıt buldu. Etkili iletişim, pozitif yaşam, kadın-erkek ilişkileri, ikili ilişkilerde doğru iletişim ile ilgili sırlar veren Aşkım Kapışmak, özellikle son dönemde gündemden düşmeyen çocuk istismarıyla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

 

 Erkek beyni 4 şeye çalışır: yemek, para, futbol, cinsellik

 Erkekler üzerinden konuşan Kapışmak: “Savaş ve kaos durumlarından sonra cinsel saldırı ve pedofili ve sapkınlık artar. Suç eğilimli insanların içindeki dürtüler ortaya çıkar. Kadın cinayetleri ve kadına şiddet sahiplenme ve mülkiyet arzusundan kaynaklanır. Erkek beyni 4 şeye çalışır; yemek, para, futbol ve cinsellik.” dedi.

 

 Feminizm erkek düşmanlığı değildir

 Feminizm’in erkek düşmanlığı olmadığını dile getiren Aşkım Kapışmak: “Feminizm erkek egemenliğine, mülkiyetçiliğine karşı koymaktır. İnsanlar sosyalleşmez ve şehirlileşmezse avamlaşır. Lütfen sosyalleşin.” mesajı verdi.

 

 Fedakarlık ilişkiye iyi gelmez

 İlişkilerde fedakarlığın ters teptiğini söyleyen Kapışmak: “Fazla fedakarlık ilişkilere iyi gelmez, erkekler keşfedebileceği kadınları sever. Çok fazla açık davranırsanız, ilgisini çekmez, kıymetinizi bilmez. Her iki taraf da karakterini ortaya koymalı.” diyerek ilişkilerle ilgili tüyolar verdi.

 

Alışkanlıktan vazgeçmek acı verir

 Kapışmak ayrıca: “Aşk acısı diye bir şey yoktur. Alışkanlıktan vazgeçmek acı verir. Aşık insan karşısındakinden ayrılamaz.” dedi.

 

Kızlar erkekler için değil, kendileri için güzelleşsin

 Anne ve babalara seslenen Aşkım Kapışmak: “Kızlarımız kendilerini geliştirsin. Ayakları yere sağlam bassın. Kendileri için güzel olsunlar, erkekler için değil.” sözleriyle alkış aldı.

 

Ayrı evde yaşamak evliliği kurtarır

 Evliliklerle de ilgili konuşan kişisel gelişim uzmanı: “Artık evliliklerde ayrı evlerde yaşama durumu ortaya çıktı. Bu ilişkiyi kurtarabilir.” sözleriyle ise konukları şaşırttı.

 

 Kitapları büyük ilgi gören, televizyon programları, stand-up gösterileriyle de adından söz ettiren Aşkım Kapışmak, söyleşi sonrasında Antalya Migros AVM ziyaretçileriyle selfie çektirdi.

 

Perakende PageSkin
Perakende PageSkin