Perakende PageSkin

Aktaşlar Lezzet Grubu ihracat odağını genişletiyor

Aktaşlar Lezzetler Grubu, Aktaşlar, Nelipide ve Pidemiss markalarıyla ihracat odaklı büyümeye devam ediyor. Marka, Ortadoğu, Avrupa ve Amerika pazarından sonra şimdi de yoğun taleple karşılaştığı Avusturya, Azerbaycan, Belçika, Fransa, Hollanda, İsviçre, İtalya, Malezya, Rusya ve Ukrayna ile distribütörlük anlaşması oluşturmak için çalışmalarını sürdürüyor

Aktaşlar Lezzet Grubu ihracat odağını genişletiyor

Aktaşlar Lezzet Grubu, dondurulmuş ürünlerinin yurt dışı pazarı ihracatında emin adımlarla ilerliyor. Donuk pide kategorisindeki ürünleriyle bugüne kadar Almanya, İngiltere, Amerika, Arabistan, Katar, Gürcistan, Dubai ve Birleşik Arap Emirlikleri’ni ihracat listesine ekleyen Aktaşlar; birçok ülkeden talep alarak birbirinden lezzetli pidelerini 2018 yılı içerisinde 20 ülkede daha satışa sunmayı planlıyor.

 

Ordu pidesini tüm dünyanın tanıması ve tatması için çalışılıyor

Dondurulmuş pide sektöründe önemli bir büyüme yakaladıklarının altını çizen Aktaşlar Lezzet Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Aktaş, 2017 sonu itibari ile aylık 250 ton yıllık yaklaşık 2 milyon 500 bin adet pide ürettiklerinin altını çizdi. Dondurulmuş pide sektörünün de ihracat pazarında önemli bir konumda olduğunu anımsatan Aktaş: “Pide dediğimiz zaman özellikle Ortadoğu ve Balkanlar bölgesinden ilgi çok yüksek. Bu bölgeye ürünlerimizi gönderirken bir yanda da Avrupa’ya ürünlerimizi göndermeye başladık. Çünkü bizim amacımız Ordu pidesini tüm dünyanın tanımasını ve tatmasını sağlamak. Gürcistan, Azerbaycan, Almanya, İngiltere ve Katar pazarından sonra Almanya'daki görüşmelerle 13 Avrupa ülkesinde daha ürünlerimizin satışını sağlayacak, market raflarındaki yerimizi alacağız.”

Perakende PageSkin
Perakende PageSkin