Agora’daki Atatürk Fotoğrafları Sergisi’ne yoğun ilgi

Agora Alışveriş Merkezi, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79’uncu yılı anısına “Atatürk Fotoğrafları Sergisi” düzenledi

Agora’daki Atatürk Fotoğrafları Sergisi’ne yoğun ilgi

Atatürkçü Düşünce Derneği Sakarya Şubesi'nin birbirinden değerli Atatürk fotoğrafları, 10-23 Kasım tarihleri arasında Agora'da sergilendi. 10 Kasım 1938 günü, saat 9’u 5 geçe yaşamını yitiren Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk anısına düzenlenen sergi yoğun ilgi gördü. 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası dolayısıyla gerçekleşen sergide; Ulu Önder’in siyasi ve askeri kimliğinden, halkın içindeki duruşuna, çocuk ve kadınlara verdiği değerden gündelik yaşamına kadar Atatürk’ü yansıtan birbirinden değerli 30 fotoğraf yer aldı. Sergiye, Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Türk Kadınlar Birliği Sakarya Şubesi gibi çeşitli kuruluşlardan ziyaretler gerçekleşti.

 

Sergi ziyaretçileri, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti üzerindeki etkilerinin daha iyi anlaşılmasına vesile olan sergiyi organize eden  Agora Alışveriş Merkezi’ne teşekkürlerini ileterek duydukları memnuniyeti dile getirdiler.