Agora AVM otizmin farkında

Özel günleri ve haftaları unutmayan Agora Alışveriş Merkezi, Otizm Farkındalık Haftası’na özel hazırlanan iki sergiye ev sahipliği yapıyor. 2-3 Nisan günleri arasında Sakarya Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nin Karma Resim Sergisi ile ziyaretçilerini karşılarken, 5 Nisan’da ise Sakarya Otizm Yaşam Derneği’nin Karma Resim Sergisi’ne yer verdi

Agora AVM otizmin farkında

Agora Alışveriş Merkezi, Sakarya Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nde eğitim alan özel çocukların Otizm Farkındalık Haftası’na yönelik hazırladıkları birbirinden güzel çalışmalara ev sahipliği yaptı. 2 Nisan’da -1 kat etkinlik alanında açılışı yapılan sergi günün anlam ve önemini bir kez daha gözler önüne serdi. Sergi açılışına; Vali Yardımcısı Bekir Dınkırcı, Adapazarı Milli Eğitim Şube Müdürleri Vedat Terbiyem ve Sedat Aydın, AKP Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, Serdivan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Dere, Serdivan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Aslan, Serdivan AKP İlçe Teşkilatı çok sayıda okul müdürü, veliler ve ziyaretçiler katıldı.

 

Otizm konusunda farkındalığını artırmak ve çocukların toplumsal yaşama etkin katılımlarını sağlamak amacı ile oluşturulan sergiye katılan 75 orta dereceli otizmli öğrenci, 45 öğretmen ve 15 veli sergi açılışından sonra Köfteci Ramiz’in lezzetli köfteleri ile ağırlandı.

 

 

Sakarya Otizm Yaşam Derneği’nden Otizm Farkındalık Haftası’na özel sergi!

Agora Alışveriş Merkezi; özel bireylerin toplumun bir parçası olduğunu bir kez daha hatırlatmak ve farkındalığı arttırmak adına Sakarya Otizm Yaşam Derneği’ne mavi ışık yaktı. Agora AVM 5 Nisan Perşembe günü -1.kat etkinlik alanında ev sahipliği yaptığı sergi açılışına; Vali Yardımcısı Bekir Dınkırcı, Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu, Serdivan Kaymakamı Muhsin Çaymadım, Serdivan Belediyesi Kültür Ve Sosyal İşler Müdürüİbrahim Doğan Vekalet, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Dere,Şube Müdürü Nihal Erat, Otizmle Yaşam Derneği Başkanı Gülser Ergün katılım gösterdi. Sayın Dınkırcı özel çocukların aileleri ile birebir sohbet ederek maddi ve manevi her koşulda yanlarında olduğunu ve ailelerine destek vereceklerini belirtti.

 

Sakarya Otizm Yaşam Derneği Başkanı Gülser Ergün; otizmin farkında olarak özel insanların yanında olan ve bizlere bu farkındalığı artırmak için bir fırsat veren Agora Alışveriş Merkezi yönetimine teşekkürlerini iletti.