Premiere Vision yenilikleriyorle geliyor

05 Mart 2018 Pazartesi

Dünyanın en önemli tekstil ve moda fuarı Premiere Vision, İstanbul’daki sekizinci sezonuna yine yeniliklerle giriyor

premiere-vision-yenilikleriyorle-geliyor

7-9 Mart günleri arasında yeni fuar alanı olan İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Premiere Vision İstanbul’a her sezon olduğu gibi Rusya, Ukrayna ve İran başta olmak üzere Doğu Avrupa ve Ortadoğu’dan yoğun bir ziyaretçi akını olacak.  Premiere Vision Uluslararası Fuarlar Direktörü Guglielmo Olearo, söz konusu coğrafyalarda moda ve tekstil sektörlerine yönelik olarak İstanbul için belirledikleri rolün adım adım gerçekleştiğine dikkat çekerek: “İstanbul’un doğu ve batı arasındaki moda köprüsü olması hedefiyle yola çıktık. Bu misyonumuzu artık global markaların ilgi odağı olarak sürdürüyoruz.” dedi

 

Moda ve tekstil sektörlerinde dünyanın en önemli ve etkili organizasyonu olarak nitelendirilen Premiere Vision,  İstanbul’daki sekizinci sezonunu, tıpkı geride bıraktığı yedi sezonda olduğu gibi yenilikler ve hedefleriyle uyumlu bir istikrar ile yeni fuar alanında açıyor. 7-9 Mart günleri arasındaki büyük moda ve tekstil gösterisini şehrin kalbindeki İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Premiere Vision İstanbul’un 2018’deki İlkbahar-Yaz sezonu fuarına kumaş, iplik-elyaf, denim, aksesuar ve konfeksiyonda, alanlarının en iyi isimleri arasında yer alan 95 yerli ve yabancı firma katılıyor. Premiere Vision İstanbul açısından hedefler doğrultusundaki en önemli noktalardan biri de İstanbul için belirlenen rolün giderek güçlendiğini gösteren gelişmeler. 

 

İstanbul’un Doğu ve Batı arasında aldığı rol giderek güçleniyor

Premiere Vision Uluslararası Fuarlar Direktörü Guglielmo Olearo, bu noktada İstanbul’un özellikle Doğu Avrupa ve Ortadoğu moda ve tekstil sektörlerinde oynadığı rolün giderek daha da güçlendiğine dikkat çekerek,  Premiere Vision’un İstanbul’da düzenlenmesindeki çıkış noktası olarak bu unsurun önemine değindi. Ziyaretçilere dair göstergelerin ise İstanbul’a biçilen rolün adım adım gerçekleştiğini ortaya koyduğunu vurgulayan Guglielmo Olearo’nun dikkat çektiği bir diğer nokta ise, uluslararası alanda en prestijli tekstil ve moda fuar markası sıfatıyla Türkiye’deki istikrarlı süreçleri oldu. Olearo, Ekim 2014’te düzenledikleri ilk fuar sonrasında istikrarlı olarak İstanbul için belirledikleri planlamalar doğrultusunda çalışmalara devam ettiklerini belirterek:  “Ortaya koyduğumuz kararlılık, tıpkı dünyanın farklı ülkelerinde gerçekleştirdiğimiz fuarlar gibi Premiere Vision İstanbul’un da sadece hedeflenen civar coğrafya ile kalmayıp,  global markaların da ilgi odağı haline gelmesini sağladı.” dedi.

 

İstanbul modern işbirliğiyle üç sanatçıyla üç farklı atölyede yaratıcı deneyimler olacak

Diğer yandan geleneksel hale getirdiği yeniliklere her sezon yenilerini ekleyen Premiere Vision İstanbul’un yeni sezonunda bu doğrultudaki en önemli projelerden biri, İstanbul Modern işbirliğiyle gerçekleştirilen “Motivasyonel Sanat Atölyeleri”. Proje, sanatçılar Ardan Özmenoğlu, İsmet Değirmenci ve Hatice Gökçe ile üç farklı atölye çalışmasını içeriyor. Sanatçıların yönetimindeki atölyelerde kumaş, doku, yüzey ve tasarım kavramları çerçevesinde katılımcılara hayal güçlerini tetikleyen, yaratıcılıklarını kullanabilecekleri deneyimler sunulacak.

 

Ayrıca,  Premiere Vision İstanbul’da Ekim 2017’de Okan Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştirilen “Open Fashion Studio” da bir kez daha öğrencilerin canlı tasarım performanslarına sahne olacak. Moda tasarımı öğrencilerinden oluşan dört ekip, fuar süresince YKK aksesuarları ve Botaş Nehir, Universal Tekstil, Dilek Tekstil, Save  Tekstil, Satab gibi projeye destek veren fuar katılımcılarının sağladığı kumaşları kullanarak Büyülü Ormanın Gölgesi temasıyla kapüşonlu sweatshirt tasarlayacaklar. Premiere Vision İstanbul, genç tasarımcıların yaratıcılıklarını ortaya çıkarmak ve geleceğe taşımak için sadece İstanbul’da değil, dünyada gerçekleştirdiği diğer fuarlarda da benzer çalışmaları gerçekleştiriyor.

 

İlkbahar-Yaz 2019 sezonu trendlerinde renk ve kumaş şifrelerinin ziyaretçilerle paylaşılacağı Premiere Vision İstanbul’daki klasikleşmiş etkinliklerden biri de “Let’s Talk About Fashion” olacak. Fuarın gerçekleştirileceği üç gün boyunca Premiere Vision Moda Departmanı Direktör Yardımcısı Julie Greux,  1’er saat boyunca  İlkbahar-Yaz Sezonu’nu, 360 derecelik bakış açısıyla anlatacak.Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri