PL sektörü bir araya geliyor

Bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilecek olan Özel Markalı Ürünler Fuarı 6-8 Aralık günleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek

PL sektörü bir araya geliyor

Son yıllarda önemli bir ilerleme kaydeden Private Laber (PL) sektörü 6-8 Aralık günleri arasında Büyükçekmece TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapılacak fuarda bir araya gelecek. TÜYAP İcra Kurulu Başkanı Serdar Yalçın, private label markalarının dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de çok hızlı büyüdüğüne dikkati çekerek, birçok farklı markanın marketlere girerek markalaşmaya başladığını ifade etti. Yalçın, büyüme trendi içinde bulunan yurt içi ve özellikle yurt dışı pazarlarında, nitelikli ve kaliteli üretimler yapıp, ilkeli bir rekabet ortamı içinde, Türk malı imajını güçlendirerek çalışan özel markalı ürünler tedarikçilerinin, fuar sayesinde pazar hacmini artıracaklarına inandıklarını söyledi.

Türkiye’nin yanı sıra Balkanlar, Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Rusya, Kafkasya başta olmak üzere geniş bir coğrafyada tanıtımı yapılan fuarlara yönelik alım heyeti organizasyonları hızla devam ediyor. 30 binin üstünde profesyonelin ziyaret etmesi beklenen fuarları geçtiğimiz yıl 62 ülkeden 21 bin kişi ziyaret etmişti.