Pınar’ın Şanlıurfa fabrikası üretime 2013’te başlayacak

13 Eylül 2012 Perşembe

Pınar, 39’uncu yaşını çalışanları ve yönetimi buluşturan bir organizasyonla kutladı. Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı, Şanlıurfa’da açacakları Pınar Süt Fabrikası’nın 2013 yılında üretime başlayacağını söyledi

pinarin-sanliurfa-fabrikasi-uretime-2013te-baslayacak

Yaşar Holding, Gıda ve İçecek Grubu markalarından Pınar’ın 39’uncu yılını kutladı. Kutlama töreninde grup şirketleri bünyesinde beş yılını dolduran 229, 10 yılını dolduran 52, 15 yılını dolduran 121, 20 yılını dolduran 18, 25 yılını dolduran 5 kişi olmak üzere toplam 425 çalışana sertifikaları verildi.

Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı, “Şanlıurfa’da açacağımız Pınar Süt Fabrikası 2013 yılında üretime başlayacak. Böylelikle hem üretim kapasitemizde artış olacak hem de yaratacağımız yeni istihdam ile insan kaynağı anlamında da bölgeye destek sağlayacağız. Ayrıca Türk gıda sektörüne yenilik, farklılaşma, akademik katkı gibi çok kıymetli değerler kazandıracak Pınar Enstitüsü’nü hayata geçirdik. Pınar’ın sağlıklı nesiller yetiştirme idealine hizmet edecek, kar amacı gütmeyen bir organizasyon olan Pınar Enstitüsü ile sağlık profesyonelleri, kamu kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte dengeli ve sağlıklı beslenme, güvenli-kaliteli gıda üretimi, güvenilir gıdaya ulaşım, etik üretim konularında projeler yürüteceğiz” diye konuştu.

Sosyal refahın anahtarı gıda ve su sektörü
Yaşar Holding İcra başkanı Mehmet Aktaş da, “Gıda ve su sektörü dünyanın geleceği için en önemli sektörler arasında yer alıyor. Gıda ve su sektörü gelecekte de sosyal refahın anahtarı olmaya devam edecek. Biz bu sektörlerde modern sanayinin öncüsü olarak faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. 1973 yılında Pınar Süt ile İzmir’de başlayan ve Eskişehir ile devam eden modeli şimdi de Şanlıurfa’da uygulayacağız. Böylelikle bu bölgenin de Türkiye’nin modern süt sanayisine katkı yapacak önemli bölgelerden biri olmasını hedefliyoruz. 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri