Perakende PageSkin

Pınar Süt’e FAO Ödülü

Pınar Süt, TÜGİS’in düzenlediği ‘Tarımsal Kooperatifler Dünyayı Beslemenin Anahtarıdır’ temalı Dünya Gıda Günü’nde, FAO tarafından ‘ Gıda Sektörüne Katkı Ödülü’ne layık görüldü

Pınar Süt’e FAO Ödülü

Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Günü, Türkiye Gıda İşverenleri Sendikası’nın (TÜGİS) tarafından Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) Türkiye Temsilciliği’nin işbirliği ile dün (16 Ekim) yapıldı. ‘Tarımsal Kooperatifler Dünyayı Beslemenin Anahtarıdır’ temasıyla düzenlenen Dünya Gıda Günü, yetkililer ve sektör profesyonellerini bir araya getirdi.

Tarım kooperatifleri konusunun tüm detaylarıyla masaya yatırıldığı Dünya Gıda Günü’nün sonunda tarım kooperatiflerinin gelişimi için çalışmalarından dolayı Pınar Süt, ‘Gıda Sektörüne katkılarından dolayı ödüle layık görüldü. Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı, ödülü Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Mehdi Eker’den aldı.

Ödül hakkında açıklama yapan Yiğitbaşı, “Türkiye’de modern süt sanayisinin kurucusuyuz. 1973 yılından beri süt üreticileri ve kooperatifler ile yakın ilişki içerisindeyiz ve entegre bir biçimde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İzmir ve Eskişehir fabrikalarımız için 22 bini aşan süt üreticisiyle işbirliğimiz bulunuyor. Üreticilerin emeğini tam anlamıyla değerlendirip onları daima destekleyerek Türkiye’de süt üretiminin artmasına katkı sağlıyoruz. Türkiye’nin lider süt markası olarak, katkımızın FAO tarafından ödüllendirilmesi bizim için çok anlamlı” diye konuştu.

Süt sektörüne katkılarını artırmak için yatırım planlarını devreye aldıklarını aktaran Yiğitbaşı, “Yakın zamanda yapacağımız Şanlıurfa yatırımıyla bu ödülün bize yüklediği sorumlulukları yerine getirmeye devam edeceğiz ve daha çok üreticiyi ekonomiye kazandıracağız. Bu süreçte İzmir ve Eskişehir’de de olduğu gibi bölge sütçülüğünün kalitesini arttırmak için danışmanlık hizmetleri, suni tohumlama yöntemleri, çiftçi eğitimleri gibi çalışmalar yapacağız” diye bilgi verdi.

Perakende PageSkin
Perakende PageSkin