Perakende PageSkin

Pidem güçlü ortağı ile büyümeye devam ediyor

Pidem güçlü ortağı ile büyümeye devam ediyor

Pidem’in hızlı büyümesini desteklemek için Mediterra stratejik azınlık ortak oldu. Pidem sermayesini 50 milyon TL daha arttırıyor. Kaan Demirağ ve Emin Güvenç, Yönetim Kurulu üyeleri olarak Pidem’i tam yetki ile yönetmeye devam ediyorlar.

Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Demirağ ve CEO’su Emin Güvenç liderliğinde Pidem, bugün 50’den fazla ilde 200’e yakın restoranıyla, uygun fiyatlı ve doyurucu lezzetleriyle Türkiye’nin lider pide markası haline geldi. Şirketin bu ortaklık ile amacı önümüzdeki beş yılda Türkiye’de hızlı büyümeyi devam ettirirken, yurtdışı pazarlarda da büyümesini hızlandırmak üzere sektör bilgisi yüksek, finansal gücü yüksek, stratejik bir ortaklık yapmak.

Türkiye’de hızlı büyüyen şirketlere yatırım yapan Mediterra Capital Partners II, iştiraki Global Restaurant Investments II Sarl aracılığı ile, Pidem’in bir sonraki büyüme hikayesine ve değer yaratımına iştirak etme amacıyla Pidem’e ortak oldu. Mediterra grubunun Türkiye ve yurtdışı pazarlarda zincir restoran sektöründe Tavuk Dünyası/Gagawa ve Terra Pizza olmak üzere iki yatırımda ortaklığı devam ediyor.

Stratejik ortaklığın amacı zincir restoran sektörünün en iyi yönetiminin (Best Practices) tüm iştiraklerinde hayata geçmesini sağlamak, yeni restoran geliştirmekten, pazarlamaya, tedarik zinciri yönetiminden insan kaynaklarına kadar sektörün liderliğini yapmak olarak belirlendi.

Perakende PageSkin
Perakende PageSkin