PERDER üyeleri kahvaltıyla bir araya geldi

16 Haziran 2015 Salı

Ankara PERDER üyeleri, geçtiğimiz günlerde bir kahvaltı organizasyonuyla bir araya gelerek sektörü konuştu

perder-uyeleri-kahvaltiyla-bir-araya-geldi

11 Haziran Perşembe günü Saray Cumhuriyet Tesisleri’nde gerçekleşen kahvaltıya Ankara PERDER’e üye 27 zincir marketin yönetim kurulu başkanı ve üyeleri katıldı. City Gross ev sahipliğinde gerçekleşen kahvaltının konukları; Dr. İlhami Fındıkçı ve Communication Partner Halkla İlişkiler Ajans Danışmanları oldu. Toplantı, kahvaltı sonrası gerçekleşen iki oturum ile saat 13.00’da sona erdi.

“Aile şirketleri aile üyelerine bırakılmayacak kadar değerlidir”
Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma ve Şirket Anayasası konularında uzmanlığı bulunan Dr. İlhami Fındıkçı, aile şirketlerinin karakteristik yapısını ve bu yapının ayakta kalabilme reçetesi olan “Şirket Kurumsallaşmasını” PEDER üyeleri ile paylaştı. Enerjisi ve esprili sunumuyla dikkat çeken Fındıkçı; “Aile şirketleri, aile üyelerine bırakılmayacak kadar değerlidir” yorumu ile patron şirketinden kurumsal şirkete yapılan bu yolculuğun neden gerekli olduğunu yaşanmış örnekler üzerinden ortaya koydu.

Kurumsallaşma çalışmalarının analiz sürecini “Şirketlerin MR’ını çekmek” olarak tanımlayan Dr. İlhami Fındıkçı, geçmişten günümüze ayakta kalan kurumlara bakıldığında bu kurumların ortak özelliklerinin “kesin, net, kati kurallar” olduğuna işaret etti. “Şirketleri patronun iki dudağı arasında sıkışmaktan kurtarıyoruz” diyen İlhami Fındıkçı, Kurumsallaşma ile çalışanın standartlarının da belirlendiği, akıl karışıklığının ortadan kalktığı, kurallı, kaideli, net, şeffaf, mantık kökenli işletmeler oluştuğunu ifade etti.

TPF Halkla İlişkiler Çalışmaları
Toplantının ikinci bölümünde; Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Halkla İlişkiler Ajansı Communication Partner Danışmanlarından Yıldız Bars ve Medya İlişkileri Direktörü Adem Demir  “Medya ile İletişim” konulu sunumlarını üyelerle paylaştı. Sektöre dair genel bilgilendirmenin yapıldığı sunumda “Medya/kamuoyu Ne İster?” sorusu üzerinden, Doğru kurguyu nasıl sunabiliriz? Medya ile iletişim nasıl olmalıdır? Sorularına da cevap arandı.

Gelecek için buradayız
Toplantının sonunda söz alan Ankara PERDER Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Başdurak; ev sahibi City Gross Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Gülhan ve konuşmacılara katkıları için teşekkür etti. Başdurak sözlerine şöyle devam etti: “Nisan 2015 Abant Üye Kampında tüm üyelerimiz -Gelecek için Buradayız- dedi. Bugünkü kahvaltı ve sonrasında gerçekleşen sunumlar da işte bu açıdan son derece değerli. Geleceği şekillendirmemize katkı sağlayacak bu ve benzeri buluşmaları yönetim kurulum ve şahsım olarak önemsiyor ve katılan tüm üyelerimize teşekkür ediyoruz.”Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri