Perakendeye yön verenler İstanbul’da buluştu

31 Mayıs 2013 Cuma

Dünya genelindeki 31 ülkeden 35 güçlü markanın üye olduğu IGDS’nin (Intercontinental Group of Department Stores) düzenlediği World Department Store Forum’un üçüncüsü Boyner Büyük Mağazacılık’ın ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleştirildi

perakendeye-yon-verenler-istanbulda-bulustu

IGDS üyesi 35 büyük mağaza iki yılda bir düzenlenen WDSF2013’te bir araya geliyor. Perakende sektörünün lider mağazalarını ve uzmanları bir araya getiren forum bu yıl, IGDS’nin Türkiye’deki tek üyesi olan Boyner Büyük Mağazacılık ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleştirildi.

300’ü aşkın üst düzey katılımcı
İstanbul Le Meridien Hotel’de 30-31 Mayıs günlerinde düzenlenen foruma, dünya perakende sektöründen 300’ü aşkın üst düzey yönetici ve mağaza ekiplerinin yanı sıra akademisyenler katıldı. CBX, Desigual, L’Oreal Luxe, HMKM, Aldar Properties, IBM Türkiye (POS) ve Sensormatic Türkiye sponsorluğunda gerçekleşen, sektör paydaşlarının iş birliğini ve karşılıklı etkileşimini hedefleyen forumda, sektörel büyüme ve yeni uygulamalar gibi konular ele alındı.

“Performansı Bir Üst Seviyeye Çıkarmak” başlıklı forumda Boyner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner ve Boyner Büyük Mağazacılık Genel Müdürü Aslı Karadeniz’in yanı sıra Prof.Dr Aymo Brunetti (Bern Üniversitesi, İsviçre), Terry Lundgreen (Macy’s CEO’su, ABD), Vincent Boinay (L'Oréal Luxe Küresel Perakende Direktörü, Fransa), Steve Sadove ( Saks Incorporated Başkanı, ABD), Andrew Jennings (Karstadt CEO’su, Almanya), Preecha Ekkunagul (Robinson Başkanı, Tayland), Ian Moir (Woolworths CEO’su, Güney Afrika), Bernie Brookes (Myer Holding CEO’su, Avustralya), Jean-Claude Biver (Hublot Başkanı, İsviçre) gibi isimler konuştu.

2014 hedefi 2 milyon yeni müşteri
“Yeni Sınır: Müşteri” başlıklı konuşmasında Türkiye perakende sektörüne dair bilgiler paylaşan Boyner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner, perakendenin yerelleştiğine dikkat çekerek; “Şu an sahip olduğumuz mağaza ve internet kanallarında 10 milyon sadık müşterimiz bulunuyor. 2014 yılında 2 milyon yeni müşteri kazanmayı hedefliyoruz. İnternet hızlı biçimde profil çıkarabildiği ve müşteriyi daha iyi tanıyabildiği için önü çok açık, yeni fırsatlar sunuyor. Yeni müşterilerin önemli bir bölümünün bu kanaldan geleceğini düşünüyoruz” diye konuştu.

Türkiye, çekim merkezi oluyor
Forum’un açılış konuşmasını yapan Boyner Büyük Mağazacılık AŞ Genel Müdürü Aslı Karadeniz, perakende sektörünün en önemli buluşmalarından birini İstanbul’da gerçekleştirmekten mutluluk duyduklarını belirterek, şunları söyledi: “Satış hacmi 67 milyar dolara ulaşan çok güçlü markaların İstanbul’da bir araya gelmesi, Türkiye’nin önemli bir çekim merkezi olduğunun kanıtıdır. Dünyanın hızla büyüyen perakende pazarlarından birine sahip olan Türkiye; güçlü ekonomisi, dinamik yapısı ve kıtalararası stratejik konumuyla cazibesini artırıyor. 2023 yılında dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girmek isteyen Türkiye’nin hedefe ulaşmasında, perakende sektörüne önemli rol düşüyor. Forumun, bu açıdan Türkiye’ye değer katacağına inanıyorum.” 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri