"PerakenDEğişti - KKTC konferansında güçler birleşiyor

PEBEV tarafından yarın Girne’de gerçekleşecek “PerakenDEğişti” konferansında, KKTC Birleşik Marketler ve Süpermarketler Birliği üyeleri, Türkiye Perakendeciler Federasyonu çatısı altında birleşecek. Böylelikle TPF’nin 16’ncı bölgesi KKTC olacak

"PerakenDEğişti - KKTC konferansında güçler birleşiyor

1994 yılından bu yana perakende sektörüne hizmet veren Perakende Bilgi Evi (PEBEV), ses getiren konferanslarına bu kez Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) devam ediyor. “PerakenDEğişti” Konferansı, KKTC’nin incisi Girne’de yarın (13 Şubat) gerçekleştirilecek.

Girne Cratos Premium Otel’de düzenlenen “PerakenDeğişti” Konferansı, hem Kıbrıs hem de Türkiye’deki perakendecileri bir araya getirmesi nedeniyle bir ilk olacak. Konferans aynı zamanda perakendecilerin güçlerini birleştirmesine de şahit olacak. KKTC Birleşik Marketler ve Süpermarketler Birliği üyeleri, Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) çatısı altında birleşecek. Konferansta, KKTC Birleşik Marketler ve Süpermarketler Birliği üyelerine TPF rozetleri takılacak.

Akış yönetimi sunumu eğitmen Berrin Yangınözü tarafından yapılacak konferans, PEBEV Yönetim Kurulu Başkan Vekili Okan Aras, KKTC Maliye Bakanı Ersin Tatar ve Kıbrıs Ticaret Odası Başkanı Günay Çerkez’in konuşmalarıyla açılacak.

Günün ilk yarısında yapılacak “Perakendecilerin Gücü“ başlıklı oturumda Birleşik Market ve Süpermarketler Birliği Başkanı Darcan Yaman ve Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı Selamet Aygün bir konuşma yapacak. “Perakende ve Perakende Sivil Toplum Örgütleri” başlıklı oturumda Okan Aras’ın yöneticiliğinde, Makro Market Yönetim Kurulu Başkanı, TPF Kurucu Başkanı Şeref Songör, İstanbul PERDER Kurucu ve Onursal Başkanı Erdal Tüfekçi ile Kiler Perakende Grubu Genel Müdürü Nihat Özdemir konuşacak.

Günün ikinci yarısında ise “Perakendede Yeni Yaklaşımlar” başlıklı oturumda Attila Danışmanlık’tan Yılmaz Attila yöneticiliğinde Üçge Elektronik Pazarlama Satış Direktörü Orhan Ataç, Zlux Genel Müdürü Zafer Avşar, Eurometall Genel Yönetmen Oğuz Vardar, Sosyalink/Sosyal Medya İletişim Uzmanı Özcan Yazıcı ve Obase Yazılım Genel Müdürü Haluk Alpay; “Kıbrıslı Perakendeciler Tartışıyor” başlıklı oturumda ise gazeteci/yazar Sami Özuslu yöneticiliğinde Yaman Market Direktörü, Birleşik Market ve Süpermarketler Birliği Başkanı Darcan Yaman, Kiler Gıda Direktörü Mehmet Benli ve Devpa Market Direktörü Tanser Nizam söz alacak.

“PerakenDEğişti” konferansının sponsorları arasında Hayat Kimya, Üçge Mağaza Ekipmanları, Boer, Ektam Kıbrıs, Tekso, Üçge Elektronik, Obase Yazılım, Eurometall, Zlux, Laud Media, Arsis, Con Kahve, Cemil Baskı Çözümleri, Encore, Üçge DRS, Grafikers gibi önemli firmalar bulunuyor.

Konferans, Okan Aras tarafından yapılacak kapanış konuşması ve günün değerlendirmesinin ardından perakende armağanları çekilişi ile son bulacak.

Bir ilki gerçekleştirecek olmanın mutluluğu içinde olduklarını belirten PEBEV Genel Müdür Yardımcısı Funda Bayraktaroğlu, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “13 Şubat’ta Girne Cratos Premium Otel’de düzenleyeceğimiz “PerakenDEğişti” Konferansı’nı düzenlemekten, 20 yılın birikimi ile perakende sektörününe katkı sağlamaktan gurur duyuyoruz. Yaklaşık 250 kişiden oluşan bu konferansta gıda ve gıda dışı perakendeciler, üretici ve tedarikçiler, hizmet firmaları, yazar, eğitimci ve ekonomistler yer alacak. KKTC perakendesinin gelişimine yönelik düzenlediğimiz bu konferansta, Türkiye’deki dernek oluşumlarını, mağaza tasarımları ve teknolojideki yenilikleri aktaracağız. Aynı zamanda KKTC’de bulunan market zincirleri yöneticileri de çalışmalarını katılımcılarla paylaşacak.”

“PerakenDEğişti” Konferansı’nın PEBEV’in ilk organizasyonu olmasığını hatırlatan Bayraktaroğlu, “2003 yılından bu yana alışveriş merkezlerine, gıda ve gıda dışı perakende markalarına, yatırımcı, üretici ve tedarikçi firmalara yönelik yurdun farklı bölgelerinde konferans ve eğitimler düzenledik.
Ayrıca 20 yıldır Market, 9 yıldır Mağaza, 8 yıldır Lojistürk dergilerinin ve www.perakende.org ile www.lojisturk.net haber portallarının da yayıncı kuruluşuyuz” dedi.