Perakendede personel sıkıntısını NT çözdü

Personel devir hızının en fazla olduğu sektörlerin başında gelen perakendecilikte doğru çalışanı bulmak oldukça zor bir konu. Kitap, kırtasiye ve teknoloji perakendecisi NT bu sorunu çalışanlarını müşterilerinin önerileriyle belirleyerek çözüyor

Perakendede personel sıkıntısını NT çözdü

NT İnsan Kaynakları Müdürü Ahmet Kik konuyla ilgili şunları ifade etti: “NT’nin müşterileriyle güçlü bir duygusal bağı bulunuyor. Personel devir hızının yüksek olduğu sektörümüzde bu sorunun çözümü için müşterilerimizin NT’yle olan duygusal bağının bir fırsat olabileceğini düşündük. Çalışanlarımızı belirlerken müşterilerimizin bizi en doğru adaylarla buluşturabileceğine karar verdik.”

 

Referans olan müşteriler 100 TL kazanıyor
Müşterilerinin referans olacakları kişileri nasıl önerdikleri hakkında da bilgi veren Ahmet Kik, “Müşterilerimiz referans oldukları kişileri mağazalarımızda bulunan ‘Kişi Öneri Kartlarını’ ya da web sitemizde İnsan kaynakları bölümünde bulunan ‘Çalışanlarımızı Siz Seçin’ başlığı altındaki formu doldurarak bizimle paylaşabilmekteler. Yapmış olduğumuz görüşmeler sonucunda işe alınan kişileri bize tavsiye eden müşterilerimize NT Net Kartları’na 100 TL tanımlayarak teşekkürlerimizi de sunuyoruz. Müşterilerimizle olan samimi bağın bize en iyi çalışanları bulma fırsatı sağlamasından dolayı mutluyuz.” dedi.