Perakende ve Gayrimenkul Merkezi 3’üncü dönem mezunlarını verdi

15 Temmuz 2016 Cuma

Avi Alkaş’ın vefat eden oğlu Alp Alkaş anısına Özyeğin Üniversitesi işbirliğiyle 2 yıl önce kurulan ve perakende, gayrimenkul sektörlerinde uzman akademisyenlerin yanı sıra her iki sektörün önde gelen üst düzey yöneticileri, patronları tarafından ders verilen Alp Alkaş Perakende Gayrimenkul Merkezi (PGM), 3’üncü dönem mezuniyet töreninde her iki sektörün duayen isimlerini bir araya getirdi

perakende-ve-gayrimenkul-merkezi-3uncu-donem-mezunlarini-verdi

Avi Alkaş’ın vefat eden oğlu Alp Alkaş anısına Özyeğin Üniversitesi işbirliğiyle Ocak 2014’te kurularak perakende ve gayrimenkul sektöründe uzman akademisyenlerin yanı sıra her iki sektöründe önde gelen üst düzey yöneticileri ve patronları tarafından derslerin verildiği Alp Alkaş Perakende Gayrimenkul Merkezi (AA PGM), dün (14 Temmuz) bu rüya takımı bir kez daha bir araya getirdi.


Alp Alkaş Perakende Gayrimenkul Merkezi’nde 3’üncü dönem mezunları için yapılan sertifika töreninde bir araya gelen isimler arasında Alkaş Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı ve Jones Lang LaSalle Türkiye Ülke Başkanı Avi Alkaş, Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Hüsnü Özyeğin’in yanı sıra Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Başkanı Aziz Torun, Tescilli Markalar Derneği (TMD) Başkanı Füsun Çevikel, Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Hulusi Belgü, Gıda Perakendecileri Derneği (GPD) Başkanı Nihat Özdemir, Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sami Kariyo, Girişimcilik Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sina Afra, Kanyon Genel Müdürü Cem Eriç, Boyner Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serdar Sunay, Inveon ve Inventures Kurucusu ve CEO’su Yomi Kastro, Fiba Ticari Gayrimenkul Yatırımları CEO’su Yurdaer Kahraman, Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Esra Gençtürk, Alp Alkaş Perakende ve Gayrimenkul Merkezi Akademik Direktörü Doç. Dr. Işıl Erol yer aldı.


Açılış konuşmalarını Avi Alkaş ve Işıl Erol’un yaptığı toplantıda Hüsnü Özyeğin, Sina Afra ve Yomi Kastro’nun katıldığı “Girişimcilik ve Liderlik Paneli” de düzenlendi. Panelin ardından perakende ve gayrimenkul sektörünün ünlü isimleri,  düzenlenen törenle sertifikalarını 3’üncü dönem mezunlarına takdim etti.


Eğitimleri sektörün duayen isimleri veriyor
Bugüne kadar perakende ve gayrimenkul sektöründe uzman akademisyenlerin yanı sıra her iki sektörün başarılara imza atmış patron ve profesyonelleri tarafından ders verilen Alp Alkaş Perakende Gayrimenkul Merkezi, 3 dönem boyunca yenilikçi ve girişimci liderler yetiştirdi. Merkezde Perakende ve Gayrimenkul Yönetimi Sertifika Programı’nı tamamlayan öğrenciler Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD) işbirliği ile The International Council of Shopping Centers’ın (ICSC) tüm dünyada geçerli olan Perakende Gayrimenkulü Yönetim Sertifikası’nı da almaya hak kazanıyor. İsteyen öğrenciler ise programı tamamladıktan sonra Özyeğin Üniversitesi İşletme Enstitüsü’nün sektör odaklı uzmanlaşma fırsatı veren MBA in Real Estate ve MBA in Retail programlarını devam edebiliyor. MBA programlarını başarıyla tamamlayan öğrenciler, Wisconsin-Madison Üniversitesi’nin Global Real Estate Masters (GREM) programına başvurabiliyor. Kabul edilmeleri halinde 6 aylık GREM programını da bitirerek çift diploma ile mezun olabiliyorlar.


Bugüne kadar gelecekte her iki sektörde de büyük başarılara imza atması beklenen yenilikçi ve girişimci liderlerin yetiştirildiği Alp Alkaş Perakende Gayrimenkul Merkezi’nde Ali Osman Öztürk,Aslan Saranga, Avi Alkaş, Burak Övüç, Cem Eriç, Galya Frayman,  Hüsnü Güreli, İbrahim İbrahim, İbrahim Paksoy, Mehmet T. Nane, Murat Kader, Murat Tabanlıoğlu, Mustafa Taviloğlu, Nur Ziyaoğlu Aytekin, Osman İllez, Ozan Balaban, Özgür Tort, Serdar Sunay, Şenay Azak Matt, Vahap Küçük, Yurdaer Kahraman ve Yomi Kastro’nun da aralarında yer aldığı pek çok isim perakende vegayrimenkul sektörlerindeki tecrübelerini geleceğin liderleriyle paylaştılar. Alp Alkaş Perakende Gayrimenkul Merkezi’nin 3’üncü dönem mezunları için bir araya gelen profesyoneller ve patronlar; hızla gelişen ve büyüyen her iki sektör için de büyük önem taşıdığının altını çizdi.


Hem Alp Alkaş’ın adı yaşatılıyor hem de gençler sektöre kazandırılıyor
Alkaş Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı ve Jones Lang LaSalle Türkiye Ülke Başkanı Avi Alkaş, hızla büyüyen sektörün kaliteli eğitim almış gençlerle buluştuğunu görmenin en büyük mutluluğu olduğunu belirterek, şöyle konuştu: “2013 yılında genç yaşta aramızdan ayrılan oğlum Alp'in adını yaşatmak için hayata geçirdiğimiz Alp Alkaş Perakende Gayrimenkul Merkezi'nin üçüncü eğitim yılını tamamlamış olmanın buruk mutluluğunu yaşıyorum.İşine, mesleğine ve hayata çok bağlı olan Alp, Perakende Gayrimenkul sektöründe genç yaştan itibaren aktif rol almıştı. Alp’i kaybetmemizin ardından hem yurtiçi hem yurtdışından sevenlerinin adına açılan hesaba yapmış oldukları bağışların yanı sıra AMPD ve ICSC gibi sektörel derneklerin de bağışlar konusundaki toparlayıcılığı ile birlikte Sn. Hüsnü Özyeğin ile Özyeğin Üniversitesi'nde bir Perakende Gayrimenkul Merkezi kurarak, Alp Alkaş adını yaşatmayı kendimize görev bildik. Perakende sektörünün ihtiyaç duyduğu eğitim eksikliğinden hareketle oluşturduğumuz merkezimizde, perakende alanında uzmanlaşmayı ve gençleri sektöre kazandırmayı hedefliyoruz. Gençlerimizi sektörün duayenleri ve deneyimli eğitmenler ile bir araya getiriyoruz.Hızla büyüyen sektörümüzün kaliteli eğitim almış gençlerimizle buluştuğunu görmek en büyük mutluluğumuz. Bu mutluluğun nice yıllar sürmesi dileğiyle, sertifika almaya hak kazanan tüm genç arkadaşlarımı tebrik ediyorum.”


Sektörün nitelikli insan kaynağı ihtiyacına destek
Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Hüsnü Özyeğin, Türkiye’de gelişmekte olan sektörlere eğitimli istihdam yaratmak amacıyla birçok eğitim ve araştırma merkezi kurduklarını belirterek, bunlardan biri olarak Alp Alkaş Perakende Gayrimenkul Merkezi’nin altını çizdi. Özyeğin, şöyle devam etti: “Alp Alkaş Perakende ve Gayrimenkul Merkezi, tüm dünyada ve Türkiye’de büyüyen gayrimenkul ve perakende sektörüne hizmet vermek için Kasım 2013 tarihinde kuruldu. Merkezimiz, üniversite bünyesinde hizmet veren değerli akademisyenlerimizin yanı sıra sektörde görev yapan deneyimli profesyonellerimizin de gönüllü katkıları, yine sektörümüzün dernekleri ile işbirliğinde ulusal ve uluslarası boyutta sertifika programları, araştırma çalışmaları ve konferanslar gerçekleştirdi.AA PGM’nin de desteği ile Özyeğin Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de bir ilk olan perakende ve gayrimenkul ağırlıklı (retail & real estate concentrated MBA)  yüksek lisans programı da hayata geçirildi.Daha önceki senelerde mezun olan 55 öğrencimize bu sene tamamlanan program ile 30 mezunumuz daha ekleniyor. Nitelikli insan kaynağı yetiştirdiğimiz programların her geçen yıl geliştirilerek uluslarası boyutta tanınmışlık alarak sürdürülebilirliğini görmekten mutluluk duyuyorum.”Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri