Perakende sektöründe tabletlerin önemi

Perakende sektöründe tabletlerin önemi

Müşteri ihtiyaçlarına cevap vermek, anlık stok ve fiyat kontrolü ve mağaza içi iletişim gibi perakende sektörü uygulamalarında tabletleri uzun zamandır sahada görüyoruz. Peki tablet görünümlü ya da özellikli her cihaz acaba bu kullanımlara uygun olarak konumlandırılabilir mi?

 

Perakende sektöründe tablet tercihinin başlıca sebeplerinden birisi müşteri kitlesine uygun şık tasarımlar, geniş ekran boyutu imkanı ve mobilite avantajı sağlaması. Piyasada aslında bu özellikleri sağlayacak birçok tablet olduğunu düşünebilirsiniz; ancak burada atlanmaması gereken nokta bu cihazların gün içinde yoğun mesailerde aralıksız kullanılacağı ve düşme, kırılma gibi durumlara maruz kalacağıdır.

Zebra’nın endüstriyel tabletleri ise bu ihtiyaçların tamamının çözümünü bünyesinde bulundurur. Bir tüketici tabletinin şık ve zarif tasarımını sunan Zebra ET Serisi tabletler aynı zamanda zorlu koşullara karşı dayanabilecek dayanıklılıkta üretilmiştir. Corning Gorilla Glass ekran, tabletlerin en zayıf parçalarından biri olan ekranı çarpma ve çizilmeye karşı korur.

 

Böylelikle çalışanlarınız müşteri ve mağaza ihtiyacına cevap verirken cihazınızın düşme, yuvarlanma gibi durumlarıyla ilgili endişelenmelerine gerek kalmaz. Hem Android hem de Windows işletim sistemi seçeneği olan tabletlerden işletmenizin ihtiyacınıza uygun olanı seçebilirsiniz. İşletim sistemi seçeneğinin yanında boyut olarak da 8 inç ve 10 inç olmak üzere farklı seçeneklerle üretilmiştir. Ayrıca tüketici cihazlarından farklı olarak üzerinde entegre barkod okuyucuyla gelen tabletler her  türlü fiyat kontrolünü de anında yapmanızı sağlar.