Perakende sektörü “Dönüşüm” başlığında buluşacak

23 Şubat 2017 Perşembe

YZB 2017'de “Dönüşüm” başlığı altında perakende sektöründeki verimlilik konusu her yönüyle masaya yatırılacak. Organize perakendenin en önemli halkası olan yerel zincir marketler, 12-13 Nisan günlerinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde 9'uncu kez bir araya gelecek

perakende-sektoru-donusum-basliginda-bulusacak

YZB 2017, önceki yıllarda olduğu gibi fuar ve konferans olmak üzere iki ayrı bölümde kapılarını aralayacak. Bu yıl “Dönüşüm” başlığı altında verimlilik konusunda sektörün tüm oyuncularını bir araya getirecek olan etkinlikte sponsor firmalar, temsil ettiği 300’e yakın markanın yeni ürün ve hizmetlerini tanıtacak. YZB 2017’de yerli ve yabancı şirketlerin üst düzey yöneticileri ile sektör duayenleri perakende sektöründe yaşanması gereken “Verimli Dönüşüm” konusunu katılımcılarla paylaşacak.

 

Sektör devlerinden konuşmacılar konferansta yer alacak

YZB 2017’nin konferans programında sektörle buluşacak isimler arasında Unilever Türkiye, Orta Asya ve İran Yönetim Kurulu Başkanı Harm Goossens, Unilever Dijital Direktörü Yüce Zerey, Bizerba Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Andreas Kraut, Red Bull Sporcuları Kenan Sofuoğlu ve Toprak Razgatlıoğlu yer alıyor. Fuar kapsamında ise lider markalar yeni ürünlerini, verimlilik çatısı altındaki çözüm ve hizmetlerini sektör profesyonelleri ile buluşturacak.

 

“Büyüme, verimli dönüşümle sağlanacak”

Satış hacmi 80 milyar TL'yi bulan organize gıda perakende sektörünün yüzde 37,7'sini yerel perakendenin oluşturduğunu belirten TPF Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbilek, TPF’nin üretici, perakendeci ve tüketici arasında önemli bir köprü vazifesi üstlendiğini söyledi. Altunbilek perakende sektörü ve YZB 2017 ile ilgili olarak şunları kaydetti: “Ekonomik ve konjonktürel nedenlerle tüm sektörlerin kendi içinde tasarruf önlemleri aldığı ve zor bir yıl olarak hatırlanacak 2016'nın yaralarını sarmaya başladık. 2017'de diğer sektörlerde olduğu gibi perakendede de 'Verimlilik' ön planda olacak. Geçtiğimiz yıl YZB'de başlattığımız bu önemli konuyu, daha da genişleterek bu yıl da işleyeceğiz. Ana gündemimiz sektörümüze emek veren işletmelerdeki verimli dönüşümü tesis eden unsurları ortaya koymak. Uzun vadede başarılı işletmelere dönüşmek ve verimlilik sağlamanın yollarını tartışmak üzere yine önemli gündem maddeleri belirledik. Bu tema altında uyguladığımız stratejilerle yerel zincirlerin cirosu 30 milyar TL seviyesine ulaştı. Bu yılki hedefimiz ise yine çift haneli büyüyerek 33 milyar TL seviyesine ulaşmak. YZB 2017'de sektöre yön veren isimler ‘Verimli Dönüşümü’ gerçekleştirebilmemiz için vizyoner verimlilik, iyi verimlilik uygulamaları, pazarlamada verimlilik ve finansta verimlilik başlıklarında ‘Verimlilik’ ve ‘Dönüşüm’ konusunu makro düzeyden mikro düzeye indirgeyecek.”

 

YZB 2017’de yer alan sponsorlar listesi şöyle:

Ana Sponsorlar: Coca-Cola İçecek, Eti, Unilever

Gala Yemeği Sponsoru: Hayat Kimya

Kurumsal Sponsorlar: Nestlé, Parex, Sleepy

Resmi Sponsorlar: Bağdat Baharat, Erpiliç, Mutlu Makarna, Oba Makarna, Sanset, Saray, Şenpiliç

Oturum Sponsorları: Lila Kağıt, Meysu, Red Bull, Sistem 9

Tematik Sponsorlar: Marketyo (Mobil Uygulama), OSP Creative (Sahne, Dekor, Prodüksiyon), Port VALE (Transfer Hizmetleri)

Destek Sponsorları: Anavarza Bal, Danet, Forsa Kağıt, Fresh’n Soft, HP, KOR-Mars Madencilik, Mor Yapım, Safya, Seyidoğlu, Tanem-Adalılar Kuruyemiş, TeksütGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri