Perakende satış hacminde düşüş gerçekleşti

TÜİK tarafından açıklanan verilere göre, perakende satış hacmi bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 1,2 azaldı

Perakende satış hacminde düşüş gerçekleşti

Takvim etkilerinden arındırılmış sabit fiyatlarla perakende satış hacmi 2017 yılı Eylül ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 1,2 azaldı. Aynı anda gıda, içecek ve tütün satışları yüzde 4, otomobil satışları yüzde 1,5 azalırken, gıda dışı satışlar yüzde 0,5 arttı.

 


Perakende satış hacmi bir önceki aya göre yüzde 0,6 azaldı

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış sabit fiyatlarla perakende satış hacmi 2017 yılı Eylül ayında bir önceki aya göre yüzde 0,6 azaldı. Gıda dışı satışlar yüzde 1,7 azalırken, gıda, içecek ve tütün satışları yüzde 0,7 arttı.

 

Perakende ciro bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 11,3 arttı

Takvim etkilerinden arındırılmış cari fiyatlarla perakende ciro 2017 yılı Eylül ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 11,3 arttı. Aynı ayda gıda, içecek ve tütün satışları yüzde 7,3, gıda dışı satışlar (otomotiv yakıtı hariç) yüzde 11,4, otomotiv yakıtı satışları yüzde 15,9 arttı.


Perakende ciro bir önceki aya göre yüzde 1 arttı

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış cari fiyatlarla perakende ciro 2017 yılı Eylül ayında bir önceki aya göre yüzde 1 arttı. Aynı ayda gıda, içecek ve tütün satışları yüzde 1,3, gıda dışı satışlar (otomotiv yakıtı hariç) yüzde 1,2, otomotiv yakıtı satışları yüzde 0,4 arttı.

 

Perakende satış hacmi bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 1,3 arttı

Takvim etkilerinden arındırılmış sabit fiyatlarla perakende satış hacmi bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 1,3 arttı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış perakende satış hacmi bir önceki çeyreğe göre yüzde 1 azaldı.


Perakende ciro bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 13,3 arttı

Takvim etkilerinden arındırılmış cari fiyatlarla perakende ciro bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 13,3 arttı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış perakende ciro bir önceki çeyreğe göre yüzde 1,5 arttı.