Perakende dünyası AYD’ye rekor katılım sağladı

08 Mart 2019 Cuma

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) tarafından Soysal iş birliği ile düzenlenen XI. AYD Alışveriş Ekonomisi Zirvesi, 5 Mart 2019 Salı günü, Swissotel İstanbul’da düzenlendi. Organize perakende sektörünün önde gelen temsilcilerinin yoğun ilgisiyle karşılaşan zirve, rekor seviyede katılım ile günü tamamladı. Zirvenin program içeriği gerek zenginliği gerekse verimliliği ile katılımcılardan tam not aldı

perakende-dunyasi-aydye-rekor-katilim-sagladi

Açılış konuşmasını T.C. Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Dr. Nureddin Nebati, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle, Fiba Commercial Properties CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Yurdaer Kahraman ve AYD Başkanı Hulusi Belgü’nün yaptığı zirvenin ana sponsorluğununu Fiba Commercial Properties üstlenirken altın sponsorları arasında Multi Türkiye, Pradera Türkiye, Rönesans Gayrimenkul ve Tepe Emlak yer aldı.

 

Açılış konuşmalarının ardından konuşmasını yapan Securitas Türkiye Ülke Başkanı Murat Kösereisoğlu “Geleceğin Güvenlik Trendleri”ni paylaşırken Boyner Group CEO’su Cem Boyner ise “Alışveriş Ekonomisini Geleceğe Taşıyan Köprü: AVM’ler ve Perakende” başlıklı konuşmasıyla katılımcılarla birlikte oldu.

 

Ece Türkiye CEO’su Stefan Zeiselmaier ve Ece Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi ve CFO’su Nuri Şapkacı “Yabancı Yatırımcının Sektöre Bakışı” başlıklı oturumda yabancı yatırımcı gözüyle Türkiye’nin yatırım potansiyelini değerlendirdi. “Perakendenin Geleceği Nasıl Şekilleniyor?” sorusuna ise MediaMarktSaturn Perakende Grubu İcra Kurulu Üyesi / MediaMarkt Türkiye & Yunanistan İcra Kurulu Başkanı ve Kategori Mağazacılığı Derneği Başkanı Yenal Gökyıldırım ve Zorlu Gayrimenkul Genel Müdürü Didem Aydın birlikte cevap verdi.
“Sosyal Hayatın Ayrılmaz İkilisi: Yeme İçme ve AVM’ler” başlıklı oturumda ise Turizm Restoran Yatırımcıları ve Gastronomi İşletmeleri Derneği (TURYİD) Başkanı Kaya Demirer’in moderatörlüğünde Big Chefs Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Gamze Cizreli, Midpoint Kurucu Ortağı Ayhan Çarıkçılar ile Caffe Nero CEO’su Ahmet Yanıkoğlu artık birer yaşam alanı haline gelen AVM’leri ve yeme içme sektörünü ele aldılar.

 

Yorumları ile ekonomi dünyasının dikkat çeken ismi Prof. Dr. Özgür Demirtaş ise “Ekonomiye Farklı Bir Bakış” sunarak öngörüleri ile katılımcılardan büyük beğeni topladı.  

 

Zirvenin öğleden sonraki oturumlarında ise Akenerji Üretim Direktörü Can Gülcan’ın “AVM’lerde Yatırımsız Enerji Verimliliği Uygulamaları”nı anlatması ile başladı. “Hazır Giyim Perakendesini Gelecekte Neler Bekliyor?” oturumunda ise Didem Aydın’ın bu sefer ki konuğu Koton Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Yılmaz oldu ve perakende sektörünün geleceğine dair ipuçlarını paylaştı. 

 

JLL Türkiye Ülke Başkanı Avi Alkaş’ın Fiba Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özyeğin ile yaptığı söyleşi de zirvenin dikkat çeken oturumlarından biri olarak oldu.
Günün son oturumunda ise ekranların beğeniyle takip edilen ve iş dünyasının önde gelen isimlerini programlarında ağırlayan kadın ekonomi sunucuları Melda Yücel, Ebru Baki ve Zeliha Saraç bu sefer İletişim Uzmanı Ali Saydam’ın konuğu olarak “Her şey Güzel Olacak (Mı?)” sorusuna keyifli bir sohbet eşliğinde yanıt aradı.

 

Zirveye Cem Yılmaz imza attı

Zirvenin sürpriz ismi ise ünlü komedyen Cem Yılmaz oldu. Kapanışı muhteşem sahnesi ile yapan Cem Yılmaz, konuşmasında AVM’lere dair çocukluğunun hatıralarını katılımcılarla paylaşarak keyifli bir sohbete imza attı.

Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri