Perakende devinden yeni mağaza, farklı konsept!

07 Mart 2018 Çarşamba

Alman discount devi Lidl, İtalya’da açtığı yeni marketinde bu kez farklı bir konsept uyguladı

perakende-devinden-yeni-magaza-farkli-konsept

Çeviri: Deniz Emiroğulları

 

Alman discount market zinciri Lidl, farklı ülkelerde büyümeye devam ediyor. Bu kez İtalya’da yeni bir market açan Lidl, açtığı markette “şehir marketi” (urban store) konsepti uyguladı. Lidl, bu yeni mağazasında, sürdürülebilirliğe olan odağını da güçlendirmeyi planlıyor.

 

İtalya’daki konsept market, toplam 2 kattan oluşuyor. İlk katında geniş bir otoparka sahip olacak olan marketin 2’nci katı ise bin 400 metrekarelik market alanına sahip.

 

Ayrıca Lidl bu markette yeni geri dönüşüm teknolojileri de deneyecek. Güneş pili sistemine sahip olacak olan markette elektrikli ve hibrid arabalar şarj edilebilirken, yağmur sularını geri dönüştürecek olan bir sistem de yer alacak. 


Bu haber, www.esmmagazine.com'daki 07.02.2018 tarihli haberden alıntıdır.Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri