PepsiCo "KazandıRio"yla süreçlerini dijitalleştiriyor

PepsiCo, promosyon süreçlerini dijitalleştiren ve sektörde öncü mobil uygulaması “KazandıRio”yu hayata geçirerek, satış noktası ve tüketiciler arasındaki organik bağını güçlendirdi

PepsiCo "KazandıRio"yla süreçlerini dijitalleştiriyor

Dünyanın en büyük yiyecek ve içecek şirketlerinden PepsiCo, sektöründe ilk ve tek olan, promosyon süreçlerini dijitalleştiren mobil uygulaması “KazandıRio”yu hayata geçirdi. Play Store ve App Store’da ücretsiz olarak kullanıma sunulan mobil uygulama sayesinde, tüketiciler artık kapak ve kupon toplama derdinden kurtuluyor.

 

Tüketiciyi, geleneksel kanal müşterisini ve üreticiyi dijital ortamda bir araya getiren “KazandıRio” uygulaması dijital promosyon alanında Türkiye’de bugüne kadar gerçekleştirilen en kapsamlı ve büyük ölçekli uygulama olarak dikkat çekiyor.

 

 “KazandıRio” uygulamasının, tüketici ve satıcı olmak üzere iki farklı versiyonu bulunuyor. Tüketiciler, kapak veya kupon toplamaya gerek kalmadan KazandıRio uygulamasını kullanırken, PepsiCo’nun kurumsal satış kanalları ise “KazandıRio İş” uygulaması ile promosyon kampanyalarını dijital kanaldan yönetebiliyor. 

 

 “Verimlilik ve hız başarının anahtarı”

Değişen pazar dinamikleri ve rekabetçi piyasa koşullarında, verimlilik ve hızın başarıya giden yolda en önemli etkenlerin başında yer aldığını belirten PepsiCo Türkiye Organize Ticaret, Ticari Pazarlama ve Dijital Ticari Kıdemli Direktörü Evrim Şen: “KazandıRio” ile dijitalleştirdiğimiz promosyon süreçlerimiz; şirket kaynaklarının daha verimli kullanılmasını sağlarken, aynı zamanda kurumsal müşterilerimiz ve tüketicilerle olan iletişimimizde de memnuniyeti artıracak. Bu yenilikçi mobil uygulamamız sayesinde kapak ve kupon toplama süreçleri sona erdi. Tüketicilerin kampanyaya katılan nokta arama derdine de son verdik. Uygulama sayesinde satış noktalarımız ile tüketiciler arasında organik bağı güçlendirdik. “KazandıRio İş” uygulamasını hayata geçirdiğimiz Ocak 2019’dan bu yana 80 binden fazla bakkal tarafından indirilerek kullanılmaya başlandı. Hedefimiz bu yıl için “KazandıRio İş” uygulamasında 100 bin, “KazandıRio”da ise 500 bin kullanıcı sayısını aşmak.” dedi.

 

Ödüller ve Promosyonlar anlık olarak takip ediliyor

KazandıRio İş uygulamasında, işyeri sahipleri kampanyalı kapakları, açma halkaları ve cips paketlerinden çıkan şifreleri uygulamadaki kamera özelliği ile okutarak kazanılan ödülleri görebiliyor ve sanal cüzdanına ekliyor. Böylece kampanya son tarihlerini kaçırma ihtimali ortadan kalkıyor, okutulan şifreler ve verilen promosyonlar anlık olarak takip edilebiliyor.

 

Şu an mobil uygulama kapsamında tüketiciler, kampanyalı Pepsi 1 litre ve Lay’s, Ruffles, Doritos Parti boy ürünlerinin hepsinde 2,5 TL, Aile Plus boy ürünlerinde ise 2.5, 1 ve 0,50 TL indirim kazanabiliyor.