Patnos Life Ağrılılarla buluşmaya hazırlanıyor

07 Ağustos 2017 Pazartesi

NTS Danışmanlık tarafından kiralaması ve yönetimi gerçekleştirilen Ağrı’nın en büyük ilçesi Patnos’un ilk AVM’si “Patnos Life Alışveriş ve Yaşam Merkezi” Patnos ilçe halkı ile buluşmaya hazırlanıyor

patnos-life-agrililarla-bulusmaya-hazirlaniyor

İlçe merkezinde konumlanan proje bölge halkının sosyal ve kültürel ihtiyaçlarına cevap verecek. Patnos Life, market, sinema salonları, bowling salonu, bin 200 metrekare çocuk ve gençlik merkezinin yanı sıra geniş terasıyla ilçede çekim merkezi olmaya hazırlanıyor.

 

Geniş bir yiyecek-içecek alanına sahip olan AVM birçok markaya da ev sahipliği yapacak. Patnos Life, bütün fonksiyonları içerisinde barındıran kent merkezini daha aktif, yaşanır hale getirecek komplike bir yapı olarak tasarlandı.

 

Patnos, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’ne bağlı fakülteler ve meslek yüksek okulları sayesinde genç nüfusu kendine çekmekle birlikte ayrıca yoğun olarak kamu çalışanları da Patnos’da görev yapmakta. Patnos’un ilk AVM’si Patnos Life, halkına sosyal  yaşam alanları yaratmaya hazırlanıyor.

 

Patnos Life, 25 bin metrekare kiralanabilir alanda Ağrı’nın Patnos ilçesinde, Menderes Bulvarı üzerinde Ağrı’nın en büyük ilçesinde yer alıyor. Patnos, il merkezine 82 kilometre uzaklıkta, Ağrı-Van, Ağrı-Muş, Ağrı-Bitlis yollarının kavşağında kurulmuştur. Patnos nüfus yoğunluğu en fazla olan ilçedir.

 

2016 yılı toplam nufüsu 122 bin 672’yken merkez nüfusu 63 bin 576’dır.  Bu nüfusun içerisinde 25 bin 456 kişi emniyet görevlileri, öğretmenler, askerler ve aileleri tutmaktadır. Şu anda İbrahim Çeçen Ünver Meslek Yüksek Okulu’nda da 890 kişi eğitim görmektedir. İnşaatı tamamlanan ve 2018 yılında öğretime açılacak olan 3 ayrı bölümlü mühendislik fakültesinde 2000’e yakın öğrenci öğretime başlayacaktır.

 

Soğuk bir iklimi olan ilçe, düz bir ovada kurulmuştur ve yakınında Süphan Dağı bulunmaktadır. Patnos, Ağrı’nın stratejik olarak çevre illere köprü vaziyeti gören merkez ilçesidir.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri