Park Afyon AVM’de lokum yeme rekoru kırıldı

22 Aralık 2015 Salı

Lokum Atölyesi, Park Afyon Alışveriş Merkezi ve Şekerli Mamuller Tanıtım Grubu öncülüğünde Afyonkarahisar Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullardaki bin 103 çocuğun katılımıyla, “En çok çocukla Afyon lokumu yeme rekoru” kırıldı

park-afyon-avmde-lokum-yeme-rekoru-kirildi

12-18 Aralık Yerli Malı Haftası etkinlikleri kapsamında sağlıklı ve geleneksel yiyeceklerle beslenme konusunda farkındalık yaratma amacıyla Park Afyon Alışveriş Merkezi’nde bin 103 çocuklar lokum yeme rekor denemesi gerçekleştirildi.

Lokum Atölyesi - Ogaş Genel Müdürü Celal Koca rekor denemesi öncesi yapılan konuşmasında şunları söyledi: “Geleneği geleceğe taşımak amacıyla kurduğumuz Lokum Atölyesi içinde dünyada bir ilk olarak başlattığımız Çocuk Lokum Atölyesi ile haftanın üç günü çocuklara geleneksel Afyon lokumu yapmayı öğretiyoruz. Afyon’a çocuklarıyla gelecekler önceden arayarak çocuklarının katılımı için Çocuk Lokum Atölyesine kayıt yaptırabilirler.”

Afyon Vali Yardımcısı ve Afyonkarahisar Belediye Başkanı da katıldı
Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Ahmet Ali Barış,“Afyon’un marka şehir olması yolunda, geleneksel Afyon lokumu yeme rekoru, yerli malı etkinlikleri kapsamında sağlıklı beslenmeye de vurgu yapan çok güzel bir etkinlik oldu.” diyerek düşüncelerini dile getirdi.
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ise düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi: “Geleneksel yöntemle hazırlanan Afyon lokumu bugün organik dediğimiz ve her yaştan insanın güvenle yiyebileceği bir ürünümüzdür. Sağlıklı nesiller yetiştirmek için, Afyon lokumumuzu ulusal ve uluslararası bazda tanıtmaya devam ederek sağlıklı farkındalıklar yaratmaya devam edeceğiz.”

Baştürk: Ev sahipliği yapmaktan çok mutluyuz
Park Afyon AVM Müdürü Kemal Baştürk ise konuyla ilgili şunları söyledi: “Afyon’un ticaret, kültür ve sosyal merkezi olmak amacıyla kurulan Park Afyon AVM, Yerli Malı Haftası kapsamında Afyon lokumumuzu ulusal ve uluslararası platformda tanıtacak. Afyon lokumu yeme rekoruna ev sahipliği yapmaktan çok mutluyuz.”
Türkiye’nin sağlıklı lezzetler ülkesi olduğunu dünya kamuoyuna tanıtmak amacıyla çalışan Şekerli Mamuller Tanıtım Grubu Başkanı Hidayet Kadiroğlu, “Türkiye Şekerli Mamuller Sektörünü, yaklaşık 200 ülkeye ihracat yaparak tanıtıyoruz. Dünya pazarında sesimizi duyurmak adına bu tarz etkinlikler bizim için çok önemli. Biz de sektöre katkıda bulunmak adına geleneksel lezzetlerle ilgili etkinliklerimize ara vermeden devam edeceğiz.” dedi.

Rekor tescillendi
Dünya Çocuk Rekorları, Rekor Tescil ve Hakem Heyeti Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural da konuşmalarında, “Dünya çapında Türk adıyla bilinen en önemli geleneksel ürünümüz Türk lokumudur. Sağlıklı nesiller amacıyla gerçekleştirilen bu rekor denemesini katılmaktan ve tescil etmekten çok mutluyum.” dedi.  Bin 103 çocuğun Afyon lokumu yiyerek kırdığı Lokum Yeme Rekoru, Prof. Dr. Orhan Kural başkanlığındaki Dünya Çocuk Rekorları, Rekor Tescil ve Hakem Heyetince tescil edildi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri