Özgür Şef’ten Agora’da lezzetli sohbet

Yaptığı yemek programlarıyla adı “Özgür Şef” olarak tanınan aşçı Özgür Özkan, Agora Alışveriş Merkezi’nde İzmirlilerle buluştu

Özgür Şef’ten Agora’da lezzetli sohbet

Geride bırakmaya hazırlandığımız 2012 yılında birbirinden değerli konukları ağırlayan Agora Alışveriş Merkezi, yılın son haftasında Agora Sohbetleri’nde sevilen aşçı Özgür Şef’i ağırladı. Hem dünyadan örneklediği hem de kendi pişirme yöntemleriyle birbirinden lezzetli tatlar yaratan başarılı aşçı Agora için özel hazırladığı yılbaşı menüsünü geçtiğimiz Cuma günü İzmirlilerle paylaştı.

Agora’da Mini Mutfak kuruldu
Et seçimi ve farklı et pişirme tekniklerini de anlatan ünlü şef, seyircilerden gelen soruları tek tek yanıtladı. Daha önceden hazırlanan mini mutfakta hem yemek yapan hem de ufak lezzet tüyoları veren ünlü şef büyük bir ilgiyle izlendi.

Bir etin en sağlıklı ve en lezzetli şekilde nasıl hazırlanacağı anlatan usta, baharatların da önemini vurguladı. Özgür Şef, kendine özgü olan kavanozda et pişirme yöntemlerini de anlattı. Lezzet ustası, Agora’da hazırladığı beğendili kaburgayı da izleyenlere tattırdı.

2013’te de Agora Sohbetleri devam edecek
Artık bir gelenek haline gelen ve de büyük bir merakla beklenen Agora Sohbetleri yeni yılda da aynı gün ve aynı saatte İzmirlilerle olacak. 2013 yılına hızlı giren alışveriş merkezinde sohbetler 4 Ocak Cuma günü ünlü teta uzmanı Hümeyra Tümay ile başlıyor. Vücut diliyle kişilik ve davranışları okuma üzerine detayların verileceği “Sezgisel Anatomi” sohbetinde çeşitli workshop’lar da yapılacak.

11 Ocak Serdar Ceylan ile “İstemenin Sırrı” konulu sohbette ise isteklerle ilgili doğru bildiğimiz yanlışlardan söz ederken,  günümüzün hastalığı stresin çareleri ise 18 Ocak günü Ünlü psikolog Gülsün Shrafat çözümleri ile son buluyor.

Ünlü eğitim koçu Nedret Keskin ise 25 Ocak Cuma günü özgüven, özfarkındalık konularına değinerek “Muhteşem senle tanıştın mı?” başlıklı semineri ile İzmirlilerle etkinlik alanında buluşuyor. Yogadan sağlığa, psikolojiden beslenmeye, pilatesten astrolojiye kadar hayata dair ne varsa Agora Sohbetleri’nde 2013 yılında da konuşulmaya devam edecek.