Orka Holding’den tedarikçilerine “Kalite Güvence Sistemi” eğitimi

23 Mart 2016 Çarşamba

Moda perakendesinin lideri Orka Holding, Ekoteks Laboratuvarı işbirliğiyle tedarikçilerinin kaliteli ürün performansını daha da artırmak amacıyla “Kalite Güvence Sistemi” konulu eğitim semineri düzenledi

orka-holdingden-tedarikcilerine-kalite-guvence-sistemi-egitimi

Moda perakendesinin lideri Orka Holding, Ekoteks Laboratuvarı işbirliğiyle tedarikçilerine yönelik “Kaliteli Güvence Sistemi ve Tekstil Testlerinin Kaliteli Ürün Üretimindeki Yeri” konulu eğitim semineri gerçekleştirdi. Güvenli ürün ve üretim çerçevesinde tedarikçilerin kaliteli ürün performansını daha da artırmak amacıyla bu yıl ilk kez düzenlenen seminere, Orka Holding’in 45 tedarikçi firması katıldı.


Orka Holding Kalite Güvence Yöneticisi Osman Dinç, eğitimin holding bünyesindeki Damat, Tween ve D’S Damat markalarının ürün kalitesindeki sürekliliğin bir göstergesi olduğunu vurguladı. Dinç, kuruluşundan bu yana kalitesinden ödün vermeyen Orka Holding’in, aynı zamanda tedarikçilerinin kalite yönetim sistemine de büyük önem verdiğine dikkat çekerek, “Kalite yönetim sistemi ve uygulamada dikkat edilmesi gereken unsurları ele aldığımız eğitim semineri ile sadece şirketimize değil tedarikçilerimize de verdiğimiz değeri göstermenin haklı gururunu yaşıyoruz.” diye konuştu.


Kalite kontrol, uygulamalı örneklerle anlatıldı
İki gün süren eğitim seminerinde; üretimde hammadde girişinden, ürün yüklemeye hazır hale gelene kadar olan tüm safhalarda kalite kontrol, kayıtlar ve doküman takibinin nasıl olması gerektiği uygulamalı örnekler ve sunumlar eşliğinde firmalara aktarıldı. Ekoteks Laboratuvarı Teknik Müdürü Sevim Atmaca Razak, eğitim seminerinde Orka Holding markalarından Damat ve Tween Kalite Kitabı’na bağlı olarak Kaliteli Ürün Performansına etki eden Fiziksel testler, Haslık testleri, Boyutsal ve Görünüm testleri ile Ekolojik testleri içeren bir sunum yaptı. Seminerde ayrıca Ekoteks tarafından tekstil ve aksesuar testleri hakkında bilgiler verilirken, Damat, Tween ve D’S Damat Kalite Kitabı üzerinden testler, standartlar ve test değerleri anlatıldı. Eğitim semineri, tedarikçi firmalar için Ekoteks Laboratuvar turu ile tamamlandı.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri