Onur Market kayıp çocuklara umut oluyor

12 Kasım 2014 Çarşamba

Türkiye’nin kanayan yaralarından biri olan kayıp çocuklar, alışveriş poşetlerinde aranıyor. Onur Market ve Yakınlarını Kaybetmiş Aileler Derneği (YAKAD) işbirliğiyle hayata geçirilen projede, kayıp çocuklar, 3 milyon adet Onur Market alışveriş poşetinde aranıyor ve ailelere bilinmesi gereken 10 önemli kural hatırlatılıyor

onur-market-kayip-cocuklara-umut-oluyor

Her yıl birçok çocuk kayboluyor. Onur Market, toplumun dikkatini kayıp olgusuna çekerek bilinç arttırmak için Yakınlarını Kaybetmiş Aileler Derneği (YAKAD) ile birlikte önemli bir projeye imza atıyor. Proje kapsamında hazırlanan 3 milyon adet poşet, kayıp çocukları aramakla birlikte aileler için de çok önemli mesajlar içeriyor.

Müşterisi olan milyonlarca anne-babayı bilgilendirmeyi, bilinçlendirmeyi ve bu konudaki sosyal duyarlılığı artırmayı amaç edinen Onur, kayıp çocuklarla ilgili bir sosyal sorumluluk projesi başlattı. Proje kapsamında 76 Onur Market’te alışveriş poşetleri üzerinde 5 kayıp çocuğun fotoğrafı, nerede ne zaman kayboldukları bilgileriyle birlikte ailelerin çocuklarının kaybolmasına karşı dikkat etmesi gereken 10 kural yer alıyor.

Toplumsal duyarlılık için hareket ediliyor
Çocukların kaybolmalarını önlemeye ve “Kaybolan Çocuklar" gerçeğine ilişkin bireysel ve toplumsal duyarlılığa dikkat çekmeyi amaçlayan Onur Market, tüm anne ve babaları bilgilendirmeyi ve bilinçlendirmeyi misyon edindi.

Gözümüzden sakındığımız, el üstünde tuttuğumuz çocuklarımızın kaybolmamaları için anne-babaları duyarlı olmaya çağıran Onur Market, insertlerinde, web sitesinde, sosyal medya kanallarında ve mağazalarında kullanılan market poşetlerinde, kayıp çocuk fotoğraflarını ve tüm anne-babaların bilmesi gereken 10 önemli kuralları duyurarak, müşterilerini bilinçlendiriyor.

“Toplum bilincine katkıda bulunmak istedik”
Anne-babalar olarak çocuklarımıza kaybolmaları halinde neler yapması gerektiğini öğretmemiz ve onları bilinçlenmemiz gerektiğini ifade eden Onur Market CEO’su Cemal Özen, “Bilinçli anne ve babalar olarak çocuğunuza anlatmanız gereken en önemli şey çocuğunuz kaybolduğunda yapacağı hiçbir şeyin ayıp olmadığı ve çığlık atması gerektiğidir. En önemlisi ebeveynler olarak bizler de bilinçli olmalıyız. Başımıza gelmez demeden, böyle bir durumda karşılamamız halinde yapmamız gerekenler hakkında bilgi sahibi olmayız. Onur Market olarak hayati önem arz eden bu konuda topluma bilgi vermek istedik. Çocukları kaybolan annelerin umudu olmak amacıyla kayıp çocukların fotoğraflarını ve en etkili 10 önemli kuralı ‘market poşet’lerine basmaya kadar verdik. Bir nebze de olsa, toplumum dikkatini çekmek, bilinçlendirmek istedik” dedi. 

Tüm imkânlarını seferber ettiği bu proje ile Onur Market, çocukları tehdit eden bu sorunun çözümüne yönelik olarak fark yaratacak uygulamaları ve mesajları ile üzerine düşen sosyal sorumluluğu yerine getiriyor.

10 altın kural şöyle;
• Çocuğunuzun kimlik kartını ya da kimlik bilgilerini yanında taşımasını sağlayın
• Kimlik kartı taşımayacak yaşta ise kimlik bilgilerini künye gibi takmasını sağlayın
• Kaybolduğunda dönmesi gereken adresi ve araması gereken telefon numaralarını öğretin
• Arkadaşlarının adını, telefon numarasını ve adresini alın
• Çocuğunuzun en son ne giydiğini bilin
• Daima çocuğunuzun en son fotoğrafına sahip olun. Gerektiğinde DNA karşılaştırması için çocuğunuzun saç teli örneğini ve parmak izini alın. İzci köpeklere koklatmak için kokusunun sindiği bir kıyafeti yıkamadan saklayın.
• Tek başına tenha yerlere, ıssız sokaklara, inşaat alanı gibi terk edilmiş yerlere gitmemesi gerektiğini öğretin
• Çocuğunuza sesinin bir çeşit alarm olduğunu, gerektiğinde bağırarak çevresinden yardım alabileceğini öğretin
• Onu korkutmadan, yabancı kişilere güvenmemesi gerektiğini öğretin
• Çocuğunuza kaybolduğunda polise gitmeyi öğretin.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri