Omega Bigdata ile AVM'ler 100 bin kişiye 5 milyon TL yüklü param kart dağıttı

Daralan ekonomi ve artan sektörel rekabet sebebiyle AVM'lerin kampanyalardan beklentileri giderek farklılaşıyor ve ek ciro oluşturmak önem kazanıyor

Omega Bigdata ile AVM'ler 100 bin kişiye 5 milyon TL yüklü param kart dağıttı

AVM'lerde yapılan ticari kampanyalarda önceki yıllarda hedeflenen konular daha çok data toplama ve yeni müşteri kazanımı odağında olurken, şu dönemde ilk olarak hedeflenen unsur müşteri sepet tutarını arttırmak ve ciroya daha dönüş yaptırmak oluyor. Bu minvalde Omega Bigdata'nın dünya genelinde kullanılan sektör lideri CRM altyapısı Apollo ile TURK Elektronik Para AŞ firması arasında yapılan partnerlik anlaşması ve sistem entegrasyonuyla birlikte, kampanyalarda müşterilere içinde çeşitli miktarlarda TL bakiye yüklü Param Kart'lar ödül olarak veriliyor. Bu kurguda dikkat çeken unsur ise verilen Param Kart'ların sadece AVM içerisindeki mağazalarda harcanabiliyor olması. Bu kısıtlama da, AVM'lerin kampanya için ayırdığı bütçenin tamamıyla tekrar AVM içerisindeki mağazalarda harcanmasına ve ek ciro olarak geri dönmesine imkan sağlıyor.


Son dönemin yükselen trendi olarak göze çarpan bu kampanya mekaniği Omega Bigdata tarafından sadece 2019 senesi içerisinde 25 AVM'de işletildi. Bu AVM'lerde yapılan gerek MPİ onaylı çekiliş, gerekse anında-kazan modelindeki kampanyalarda 100 binin üzerinde kişi ödüllendirildi. Verilen nakit ödüllerin toplam bedeli 5 Milyon TL'yi aşarken, bu kampanyalara katılım gösteren müşteriler 20 Milyon TL üzerinde harcama yaparak AVM cirolarına yüksek anlamda pozitif etki oluşturdu.