“Okul Dışarıda Günü”nün desteği Omo’dan geldi

Çocukların açık havada zaman geçirmelerinin fiziksel ve zihinsel sağlıkları için önemine dikkat çekmek amacıyla dünyanın dört bir yanında gerçekleştirilen Okul Dışarıda Günü, 23 Mayıs Perşembe günü sınıfları açık havaya taşımaya çağırıyor

“Okul Dışarıda Günü”nün desteği Omo’dan geldi

2008 yılından bu yana aktif yaşam tarzını gündelik yaşamın her alanında yaygınlaştırma vizyonuyla pek çok projeye imza atan Aktif Yaşam Derneği’nin ilk kez 2018 yılında Türkiye’ye taşıdığı Okul Dışarıda Günü, bu yıl da tüm dünyayla aynı anda 23 Mayıs 2019 Perşembe günü gerçekleştiriliyor. Geçtiğimiz yıl gördüğü rekor seviyede ilgiyle tüm dünyada en çok okul başvurusunu Türkiye’den alan ve Türkiye’de 4 bin okuldan 500 bin çocuğun, dünyada ise 29 bin okuldan 3,5 milyon çocuğun katıldığı Okul Dışarıda Günü, bu yıl da çocuklara açık havada deneyimleyerek öğrenme keyfini yaşatmayı hedefliyor. Okul Dışarıda Günü’ne tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de “Kirlenmek Güzeldir” felsefesiyle 15 yıldır çocukların fiziksel, sosyal ve zihinsel gelişiminde özgürce hareket etmenin önemini anlatan ve ebeveynlere ilham kaynağı olan OMO destek veriyor.

 

2012 yılından bu yana tüm dünyada 6 milyon çocuğun hayatına dokunan Okul Dışarıda Günü, dışarıda oyun oynamanın, keşfederek ve deneyimleyerek öğrenmenin çocukların fiziksel ve zihinsel sağlığının yanı sıra iletişim becerileri ve yaratıcılıklarının gelişimi için önemli olduğu fikriyle gerçekleştiriliyor. Türkiye’de Okul Dışarıda Günü’ne katılmak isteyen öğretmenleri www.okuldisaridagunu.org web sitesinden kayıt yaptırarak ve destek içeriklerden yararlanarak dersleri açık havaya taşıyabiliyor.