Ödüllü “Yumurtalık”ın tanıtımı M1 Merkez Adana AVM’de yapılıyor

“Yumurtalık Turizm Geliştirme Projesi” kapsamında barındırdığı tarihi unsurların yanı sıra Adana'nın ilk “Mavi Bayrak” ödüllü sahilinin bulunduğu Yumurtalık ilçesinin tanıtımı için başlatılan projede M1 Merkez Adana AVM'ye de kurulan tanıtım stantlarında binlerce kişiye bilgi aktarıldı

Ödüllü “Yumurtalık”ın tanıtımı M1 Merkez Adana AVM’de yapılıyor

Adana’nın Akdeniz sahilindeki Ayas ile Atlas kaleleri, Süleyman Kulesi, Marko Polo İskelesi ve Eros Mozaiği gibi tarihi unsurlarının yanı sıra kuş cenneti lagünleriyle ve mavi bayraklı plajıyla dikkat çeken Yumurtalık ilçesinin tanıtımı için İskenderun Enerji Üretim ve Ticaret AŞ (İSKEN) ile Yumurtalık Sosyal Kalkınma Kültür Turizm Doğa Varlıklarını Koruma Derneği (YUM-DER) sosyal sorumluluk projesi başlattı.

"Yumurtalık Turizm Geliştirme Projesi” kapsamında M1 Merkez Adana AVM’ye de ilçenin turizm ve konaklama potansiyeli hakkında detaylı bilgiler içeren broşürlerin dağıtıldığı stantlar kuruldu. M1 Merkez Adana AVM içerisindeki stantlara vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken stant görevlileri 2 günde binlerce kişiye broşürler dağıtarak ilçe hakkında bilgiler aktardı.

İlçeye sağladıkları katkılar nedeniyle M1 Merkez Adana Alışveriş Merkezi yönetimine, M1 Adana Merkez Adana AVM Müdürü Yalçın Öz’e ve İSKEN Halkla İlişkiler Sorumlusu Şeref Hacıoğulları’na, YUM-DER Başkanı Özgen Bilgi ve Yumurtalık Belediye Başkan Yardımcısı Aykut Onar tarafından plaket verildi.

Hacıoğulları, doğal güzellikleri ve tarihsel değerleri ile ciddi bir turizm potansiyeline sahip Yumurtalık’ın yakın gelecekte bölgesinde önemli bir turizm merkezi haline geleceğini belirterek, turizm konusunda atılacak adımların Yumurtalık’ın ekonomik, sosyal ve kültürel yönden gelişimine doğrudan etkisi olacağını vurguladı. Hacıoğulları, “Biz de İSKEN olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da YUM-DER ve Yumurtalık Belediyesi gibi paydaşlarımızın bu alandaki çalışmalarını desteklemeye devam edeceğiz.” diye konuştu.