Nijerya’nın “Yılın En Yenilikçi Markası” Molfix seçildi

Hayat Kimya, Molfix bebek beziyle açık ara pazar lideri olduğu Nijerya’da “Yılın En Yenilikçi Markası” ödülüne layık görüldü

Nijerya’nın “Yılın En Yenilikçi Markası” Molfix seçildi

Hijyen, ev bakım ve temizlik kağıtları kategorilerinde 12 markasıyla 9 ülkede 8 bine yakın çalışanla büyümesini sürdüren Hayat Kimya, Nijerya’da her yıl düzenlenen Marketing Edge Brands and Advertising Excellence Awards töreninde Molfix markasıyla “Yılın En Yenilikçi Markası” ödülüne layık görüldü.

 

Liderliği yüzde 51'lik pazar payıyla sağlıyor

Hayat Kimya’nın, Molfix bebek beziyle Nijerya’da yüzde 51 pazar payıyla liderliğini sürdürdüğünü belirten Hayat Kimya Nijerya Genel Müdürü Hakan Mısri: “Hayat Kimya olarak herkesin kaliteli ürüne erişim hakkı olduğuna inanarak belirlediğimiz stratejilerimizle girdiğimiz her pazarda markalarımızla kısa sürede ilk iki oyuncudan biri haline geliyoruz. Nijerya’da da pazara girişimizden sonra 2 yıl gibi kısa bir sürede  liderliğe tırmandık ve sürdürüyoruz. Gerek potansiyeli, gerek dünya standartlarındaki 100 milyon dolarlık üretim tesisi yatırımıyla Nijerya’yı, Hayat Kimya’nın Batı Afrika üssü olarak görüyoruz.” dedi.

 

180 milyonluk genç nüfusu ve ortalama 6 çocuklu aile yapısı ile Nijerya pazarının öneminden bahsederek sözlerine devam eden Mısri: “Nijerya’da 13 milyon bebek var ve günde 3 bez kullanılıyor, bu da 8 saatte 1 bez değiştiriliyor demek. Oysa Türkiye’de günde 4-5 bez kullanılıyor, hatta yeni doğanda bu rakam günde 8’e kadar çıkıyor. Dünyanın 5’inci büyük markalı bebek bezi üreticisi olarak, Hayat’ın dünya standartlarındaki kalitesini Nijerya’lı bebeklere de ulaştırmak bize şevkle çalışma azmi veriyor. Bugün, tüm dünyada dakikada 11 bin 200 bebek Molfix giyiyor, her geçen gün bu sayıyı arttırmak için çalışıyoruz.” dedi.