Nielsen araştırması Türkiye için ilginç veriler ortaya koydu

15 Aralık 2016 Perşembe

Dünyaca ünlü araştırma şirketi Nielsen’in açıkladığı Tüketici Güven Endeksi Raporu ilginç veriler ortaya koydu

nielsen-arastirmasi-turkiye-icin-ilginc-veriler-ortaya-koydu

Dünya genelinde gerçek tüketicilerin bölgesel iş bulma ihtimali, kişisel mali durum, anında harcama niyeti ve bunlara bağlı ekonomik sorunlarla ilgili algılarını ölçmek üzere, 2005’ten bu yana üç ayda bir 63 ülkede yürütülen araştırma, 2016 yılının 3’üncü çeyreğinde Türkiye’nin Avrupa ülkelerine göre daha iyimser olduğunu gösterdi.


Aynı araştırmaya göre, önümüzdeki 12 ay içerisinde bölgesel iş bulma ihtimaline ilişkin algıda da Türk insanı Avrupalılara göre daha iyimser. Türkiye'deki iş bulma ihtimali algısı giderek daha iyimserleşiyor ve Avrupa'ya göre daha yüksek.


Ülkenizin şu anda ekonomik durgunluk içerisinde olduğunu düşünüyor musunuz sorusuna verilen cevap da 2016 yılında daha iyimser bir profil çiziyor. Türkiye'nin ekonomik durgunluk içinde olduğunu düşünenlerin oranı 2016 yılında düşmüş görünüyor. Ülkenizin önümüzdeki 12 ay içerisinde ekonomik durgunluktan çıkacağını düşünüyor musunuz sorusuna “Evet” cevabı verenlerin oranı da 2016 yılının 3. çeyreğinde, bir önceki çeyreğe göre artmış durumda.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri