Net1 yeni iş birlikleriyle teknolojiye katkı sağlamaya devam ediyor!

16 Mayıs 2018 Çarşamba

UX Analytics alanında hizmet vermek için 2012 yılında kurulmuş ContentSquare ile yeni bir iş birliğine giden Net1 Teknoloji, tüm sektörler için yenilikçi, hayatı kolaylaştıran ve teknolojik yazılımlar üretmeyi hedefliyor. Bizler de Perakende.org olarak Net1 Teknoloji’nin yeni iş birliğini ve hedeflerini konuştuk

net1-yeni-is-birlikleriyle-teknolojiye-katki-saglamaya-devam-ediyor

Röportaj: Deniz Demir

 

Net1 Teknoloji, yazılım çözümleri ile iş süreçlerini daha etkin kılmayı amaçlayarak 2011 yılında kurulmuş. Net1 Teknoloji’nin kuruluş amacından ve motivasyonundan bahseder misiniz?

Net1 Teknoloji’nin tek hedefi; daha önce yapılmış şeyleri yapmamak, inovatif, hayatı kolaylaştıran, insanların iş yaparken eğlenebildikleri yazılım ve donanım çözümleri üretmek.

 

Özellikle hangi sektörlere, ne gibi çözümler sunuyorsunuz? Bu çözümler perakende sektörüne nasıl bir katkı sağlıyor?

·         ContentSquare: Fransa, Amerika, İngiltere ve Almanya’dan sonra Net1 ile birlikte artık Türkiye’de. UX Analytics ile alakalı inovatif çözüm sunan dünya devi bir firma.

·         ReportsOne: Perakende ve diğer sektörlerin, tak-çalıştır kullanabilecekleri “Karar Destek Sistemi”. Ürün 15 yıllık bir tecrübe barındırıyor ve tamamen yerli. ERP ve veritabanı bağımsız, mobilden bile izlenebilen, verileri dashboard edebilen bir yazılım.

·         NFC (Near Field Communication) teknolojisi kullanan çözümler: Saha – Satış – Servis – Ürün – Mağaza – Personel kontrolü, takibi, CRM, B2B, B2C, loyalty, puan ve hediye uygulamaları yapabiliyoruz. Çok ekonomik olan NFC etiketlerini mağaza/bayi camına yapıştırarak kullanılıyor. Bu teknoloji ile firmalar:

                    i.      AVM’de temizlik ekiplerinin hizmetini, hastane personelini anlık denetleyebiliyor.

                    ii.      Satış ekiplerinin bayi ziyaretlerini ve rotalarını izleyebiliyor.

                    iii.      Bölge müdürlerinin mağaza kontrolleri için ya da, mağaza personeli için PDKS olarak kullanabiliyor. 

E-ticarette dünyada önemli bir yere sahip olan bir firma ile iş birliği içerisine girdiniz. Bu iş birliğinden ve ContentSquare UX yazılım çözümünden bahseder misiniz?

ContentSquare, 2012 yılında kurulmuş UX Analytics alanında, e-ticaret ve dijital bankacılık konusunda hizmet veren bir firma. Fransız menşeili firma daha sonra Amerika, İngiltere, Almanya ofislerini açtı ve şimdi Net1 ile birlikte Türkiye’de. Yaklaşık 1 ay önce Amerika’dan 42 milyon dolar yatırım alarak, zaten çok iyi bir konumdayken, konusunda tartışmasız lider oldu. SaaS bir ürün, aylık bir bedeli var, bu yüzden bir yatırım maliyeti olmadan hemen kullanmaya başlayabiliyorsunuz. OnPremise olmadığından da sizin server’larınıza herhangi bir yazılım kurulmuyor.

 

ContentSquare ile artık;

·         Web, mobil hatta APP için UX Analitik Raporları verebiliyor.

·         Mutlu ve mutsuz müşteri yolculuklarını gösterebiliyor.

·         En önemlisi artık tag’leme yapmanıza gerek yok. Siteye eklenen ContentSquare tag ile tüm veriyi toplayabiliyorsunuz.

·         Segment yaptığınız anda artık hiç beklemenize gerek kalmadan verileri görebiliyorsunuz.

·         Hiçbir çözümde olmayan, çok yeni bir teknoloji; yapay zeka ile binlerce referanstan öğrendiği bilgileri, sizin kendi UX verilerinize göre, tavsiye olarak iletiyor. Örneğin; “banner izlenme oranları, tıklanma oranları düştü, buradan sepete gidişler azaldı, hemen resmi değiştir yada kampanyan yüzde 10 görülüyor, buna rağmen A ürününü 8 kişi aldı, hemen yüzde 90 izlenen bölgeye taşı” gibi..

·         Ziyaretçilerin neden satın almadan, form doldurmadan çıktıklarını, nerelerden çıktıklarını yada hangi yoldan giderek satın aldıklarını izleyebiliyorsunuz.

·         Tereddüt sürelerini, hangi bölgelerde daha çok gezdiklerini, tıklamasa bile sadece mouse hareketlerini, scroll’ları gösterebiliyor. Böylece sayfaya gelen ve yüzde 80’i aslında hiç tıklamadan gezen, scroll yapan ziyaretçileri de artık görebiliyorsunuz.

·         Otomatik zoning ile web sayfanızdaki bölgelere otomatik yapışarak, hangi bölgeden (zone‘dan) ne kadar ciro elde ettiğinizi, ne kadar gezildiğini, tıklandığını raporlayabiliyor. 

Bu yazılım, müşteri deneyimini iyileştirmek noktasında nasıl bir katkı sağlıyor, anlatır mısınız?

Bu yazılımın arkasında yatan teknoloji ile web ya da mobili ziyaret eden ama hiçbir şey tıklamadan gezen yüzde 80 kadar ziyaretçi hakkında da bilgi toplaması ve bunları sizin adınıza yapay zeka ile yorumlaması. Milyonlarca ziyareti konsolide ederek size raporlar oluşturuyor. Ve neden ile nasıl sorularının cevaplarını veriyor. “Neden ziyaretçiler satın almadan çıktı”, “neden kampanyama az ilgi var”, “neden ana sayfaya gelen ziyaretçilerin yüzde 30‘u direkt siteden çıkıyor”, “neden bir kampanya bir sepet arasında gezip çıkıyorlar”, “neden bu bölgeler çok ilgi çekti” gibi. Devamında ise “nasıl” kısmı içinde iyileştirme önerileri ve çözümler sunmaya başlıyor. Diğer çözümler ile rakip değil, hatta Google ve Adobe ile entegre çalışabiliyor.

 

Yapay zeka son yıllarda üzerinde çokça konuşulan bir kavram. Siz yapay zekanın geleceğini nasıl görüyorsunuz ve Content Square bu teknolojiyi nasıl kullanıyor?

Yapay zeka, tam terminolojisi ile “Machine Learning” günümüzün trendi ve geleceğin kaçınılmaz teknolojisi olacak. A.I. (Yapay Zeka) ve IoT (Internet of Things) yani maddelerin interneti kavramları birleşerek bize çarpışmayan arabalar, süt sipariş eden buzdolabı, bu gömleği 60 derecede yıkayamazsın diyen çamaşır makineleri olarak dönecek. Artık sadece veri/rapor üreten yazılımların dönemi kapanıyor, herkes bu raporlardan sonra yorumlar duymak, tavsiyeler görmek istiyor. Çünkü kısa zamanda, çok bilgi ile hızlı aksiyon almak gerekiyor, özellikle perakende ve dijital bankacılıkta. Yapay zeka (A.I.) bu ürünün içinde gömülü geliyor. Tüm dünyadan, müşteri davranışı bilgilerini yorumlayıp, başarılı yolculukları öneri olarak sizin kurumunuza özel yorumlayarak ve hatta web’inizin üzerinde göstererek anlatıyor. A.I. kurumunuzda kişiye özel çalışıyor; Content Müdürü için ayrı, Data Analist için ayrı sadece ciro bakan ekip için ayrı yorumlar ve öneriler sunuyor. Content Square; sizi geleceğin elektronik ticaretine şimdiden hazırlayarak, bounce azaltıyor, iletişim oranlarını artırıyor, sitede kalma süresi uzuyor, ortalama sepet büyüklüğü (çapraş satışlar) yükseliyor ve sonuç olarak cirolar artıyor.
Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri