Perakende PageSkin

Nestle yeni bir şirket kuracak

Dünyanın lider beslenme, sağlık ve iyi yaşam şirketi Nestlé, cilt sağlığı alanında ‘Nestlé Skin Health S.A. adıyla yeni bir şirket kuracak. Dünyada hızla artan cilt sağlığı ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulacak olan Nestlé Skin Health S.A. yenilikçi ve bilimsel anlamda kanıtlanmış ürünler sunacak

Nestle yeni bir şirket kuracak

Nestlé bilime dayalı beslenme, sağlık ve iyi yaşam şirketi olarak sahip olduğu tarihsel gücün üzerine inşa etmek üzere şirketin uzun vadeli stratejik yönelimini genişletiyor. Nestlé bünyesine kısa zaman önce kattığı Nestlé Health Sciences S.A ve Nestlé Health Sicences Institute ile yiyecek ve içeceklerden yaşamı zenginleştiren bilimsel ürünlere kadar tüketicilerin daha sağlıklı bir yaşam sürmelerine yardımcı olmaya odaklanmıştı.
Artan tüketici ihtiyaçlarını karşılamak üzere, Nestlé faaliyetlerine tıbbi cilt tedavisi alanını da ekleyecek. Dünyada hızla artan cilt sağlığı ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulacak olan Nestlé Skin Health S.A. yenilikçi ve bilimsel anlamda kanıtlanmış ürünler sunacak.

Merkezi Lozan’da olacak
Merkezi Lozan’da bulunan Nestlé Skin Health S.A. ayrı bir Yönetim Kurulu tarafından Nestlé’nin bir şirketi olarak yönetilecek. Genişletilmiş stratejik yönelimi doğrultusunda Nestlé Yönetim Kurulu, sahip olduğu 48,5 milyon adet L’Oréal hissesini, L’Oréal'e satma kararı verdi. Nestlé, satışın ardından L’Oréal'den Galderma'nın yüzde 50 hissesini satın alarak, şirket hisselerinin yüzde 100’üne sahip olacak. Bu işlemin onaylanmasının ve tamamlanmasının ardından Galderma, Nestlé Skin Health S.A.'nın temelini oluşturacak. Nestlé ayrıca sahibi olduğu bebek cilt bakımı şirketi Bübchen’i de Nestlé Skin Health S.A ile birleştirme kararı aldı. 

Perakende PageSkin
Perakende PageSkin