Neoplus’ta uzay macerası

NeoPlus Outlet; Ocak ayı boyunca çocukları Eskişehir’de ilk defa gerçekleştirilecek unutulmaz bir etkinlik ile karşılayacak

Neoplus’ta uzay macerası

Avm Mfi Partners tarafından yönetilen NeoPlus Outlet’te; 30 Aralık 2012 -25 Ocak 2013 günleri arasında gerçekleştirilecek olan “NeoPlus’ta Uzay Macerası” etkinliğinde, 6-12 yaş arası çocuklar uzay ile ilgili etkinliklere katılacak ve birbirinden ilginç sergileri izleme fırsatı bulacak. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Tepebaşı Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilecek etkinliğe çocuklar ücretsiz olarak katılabilecek.

Etkinlik kapsamında çocuklar öncelikle kendileri için özel hazırlanmış astronot giysilerini giyerek, uzay macerasına adım atacaklar. Ay ve Dünya modüllerine girerek burada dünya ve güneş sistemi hakkında bir sunum izleyecekler ardından uzay ile ilgili fotoğraflarının yer aldığı fotoğraf sergileri, astronot giysisi ve uzay teleskobu sergisi, uzay araçlarının birebir kopyalarını gösteren maket sergilerini gezerek eğlenceli ve öğretici turlarını tamamlayacaklar. Başarı ile turlarını tamamlayan öğrencilere sonunda astronot sertifikaları verilecek. 

Eskişehir’de ilk defa gerçekleştirilecek olan etkinlik yoğun ilgi ile karşılanması bekleniyor.