Mudo’da değişim süreci başladı

Türkiye’de hazır giyim perakendeciliğinin 50 yıllık köklü markası Mudo, büyük yenilenme ve değişim sürecini başlattı

Mudo’da değişim süreci başladı

Mudo, bu süreçte ilk olarak moda tasarımcısı Gamze Saraçoğlu ile işbirliğine başladı. Mudo Collection kadın koleksiyonu, Gamze Saraçoğlu Kreatif Direktörlüğü’nde Sonbahar  Kış 2015/16 sezonuyla başlayan operasyonla yenilendi.

Mudo’nun sevilen çizgisini global trendler, mükemmel kalıplar, kadınsı kuplar, feminen detay ve renklerle yorumlayan Gamze Saraçoğlu ve Mudo tasarım ekibi, Mudo Collection kadın koleksiyonunu yeniden yarattı.

Yenilenen Mudo Collection kadın koleksiyonu, global moda trendlerine göre modernize edilerek tasarlandı.Kumaş yapıları değişti. Mudo kadınının her anına kolaylıkla eşlik edebilecek, nefes alabilen,gün boyu deforme olmayacak pratik kumaşlar kullanıldı. Tüm kalıplar dünya standartları ölçülerine göre revize edildi. Hepsi birbiriyle kombinlenebilecek 600 parçalık geniş bir koleksiyon hazırlandı.

Marka konseptindeki tüm yenilenme vitrinlerden, imaj çekimlerine kadar tüketiciye dokunulan her noktada yaşandı.Mudo Collection mağaza vitrinleri Gamze Saraçoğlu ile başlayan değişimi yansıtacak şekilde, İç Mimar Beliz Sarıyer tarafından “Değişimin Başlangıcı” konsepti ile hazırlandı.

 

Yeni tasarımcı işbirlikleriyle yenilenme süreci hızlanacak
Mudo’nun hazır giyim alanındaki değişim ve yenilenme süreci, tasarımcı işbirlikleri ile oluşturulacak kapsül koleksiyonlar ile devam edecek. Mudo Yürütme Kurulu Başkanı ve CEO Barış Karakullukçu: “Türkiye’nin  50 yıllık güçlü ve köklü markasıMudo, bu sezonla birlikte kendini yeniliyor ve tüketicinin ihtiyaçlarına göre revize oluyor. Günümüzün çalışan, üreten, zamanla yarışan kadınına kendisini daha iyi ifade edeceği ve kullanırken iyi hissedeceği koleksiyonlar sunarak hayatını kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Bu değişimi vitrin tasarımlarından başlayıp mağaza içerisine de taşıyarak Mudo’nun köklü mirasından aldığımız güçleyenileniyoruz.” dedi.