Mothercare 60 mağazasını kapatma kararı aldı

10 Temmuz 2018 Salı

Mothercare, 4 yıldır devam eden yeniden yapılanma planları kapsamında 2019 yılı ortasına kadar İngiltere’de bulunan 60 mağazasını kapatma kararı aldı. 900 çalışanının işini etkileyecek kapatma kararının yanı sıra Mothercare, kaynak yaratmak için hisse senedi ihracı da yapacak

mothercare-60-magazasini-kapatma-karari-aldi

İngiliz anne ve bebek ürünleri perakendecisi Mothercare, 2019 yılının Haziran ayına kadar 60 mağazasını kapatma kararı aldı. Ayrıca, Konkordato ilan eden Children's World markası altındaki 22 mağazadan 13 tanesi de Mothercare'e geçecek. 

 

Ünlü perakendeci tarafından yapılan açıklamada, şirket borçlarının gönüllülük esasına göre yeniden yapılandırma yöntemiyle ele alınacağı ve böylelikle zarar eden mağazalara kilit vurulacağı belirtildi.

 

Mothercare geçici tepe yöneticisi Clive Whiley konuyla ilgili: “Son 3 aydaki yoğun çabayla Mothercare'i hem Britanya içerisinde hem de uluslararası bayiliklerde daha güçlü ve verimli bir yapıyla amaca yönelik olarak yapılandırdık.” açıklamasında bulundu.

 

Mothercare Türkiye'de de 10 şehirde 31 mağaza ile faaliyet gösteriyor.

 

Kaynak: www.haberturk.comOnline Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri