MOSDER: “KDV düştü mobilya satışları yüzde 100 arttı”

05 Nisan 2017 Çarşamba

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Başkanı Nuri Öztaşkın, KDV’nin yüzde 18’den yüzde 8’e düşmesiyle vatandaşların markalı mobilyaları tercih ettiğini belirtti. Bu tercihlerin rakamlara da yansıdığını belirten Öztaşkın, son iki haftadır geçtiğimiz yıla göre yüzde 100 artışlar gözlendiğinin altını çizdi

mosder-kdv-dustu-mobilya-satislari-yuzde-100-artti

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Başkanı Nuri Öztaşkın, hayata geçirilen KDV düzenlemesiyle vatandaşların markalı mobilyaları tercih ettiğini belirtti.

 

Bu düzenlemeyle geçtiğimiz yıla göre satışlarda yüzde 100’e varan artışlar gözlendiğinin altını çizen Öztaşkın, bu satışların yılsonu rakamlarına yüzde 40 ila 50 oranında yansıyacağını beklediklerini söyledi. Öztaşkın, Sektörün 80’nini oluşturan markalı mobilya satıcıları, bu rakamlardan memnun. Bizde sektörün çatı kuruluşu olarak, düzenlemenin devamı için yetkililerle yoğun olarak görüşüyoruz. Öte yandan 30 Nisan’da bitmesi beklenen bu KDV indirimini kaçırmamak için vatandaşlar alışverişlerini öne çekti. Bu da sektörün canlanmasını sağladı” dedi.

 

Ayrıca, bu kararla karlılık problemi çeken sektörün yüzde 85’nin kayıt altına girmesini de beklediklerini aktaran MOSDER Başkanı Nuri Öztaşkın, KDV oranında yeni bir düzenleme olması için çalıştıklarını yineleyerek, bu düzenleme sayesinde hem devletin hem de mobilya sektörünün kazanacağını belirtti.

 Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri