Mondelez Avrupa Türkiye’den transfere imza attı

Mondelez International Türkiye’de Sakız ve Şeker Pazarlama Liderliği görevini sürdüren Doğuş Kezer, Mondelez International Orta Avrupa Pazarlama Direktörlüğü görevine atandı

Mondelez Avrupa Türkiye’den transfere imza attı

Mondelez International Türkiye’de görevini Sakız ve Şeker Kategori Pazarlama Lideri olarak sürdüren Doğuş Kezer, Mondelēz International Orta Avrupa Pazarlama Direktörlüğü görevine atandı. 


Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamlayan, ardından Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği ve Yeditepe Üniversitesi MBA alanında yüksek lisans derecelerine sahip olan Doğuş Kezer, kariyerine 2004 yılında Anadolu Grubu’nda Finans Uzmanı olarak başladı. Ardından, 2005-2007 yılları arasında Anadolu Grubu’nda Yönetim Kurulu Başkanı Asistanı olarak görev yaptı.

 

2007 yılında Coca-Cola İçecek’te Ürün Müdür Yardımcısı olarak göreve başlayan Doğuş Kezer, aynı şirketin pazarlama organizasyonu içerisinde Ürün Müdürü, Grup Ürün Müdürü ve Pazarlama Müdürü olarak önemli sorumluluklar üstlendi. Kezer, bu süre zarfında yeni marka ve ürün lansmanları, tüketici promosyonları, fiyatlandırma, paket stratejileri ve shopper marketing alanında önemli projeler yürüttü.

 2017 yılında Mondelēz International Türkiye’deki görevine Sakız ve Şeker KategoriPazarlama Lideri olarak başlayan Doğuş Kezer, görev süresince başarılı pazarlama stratejileriyle şirketin pazar payı, büyüme ve karlılık gelişimine önemli katkılar sağladı. Kezer, 2019 yılı Ağustos ayı itibariyle görevine Orta Avrupa Pazarlama Direktörü olarak devam edecek. 30 çalışanını Mondelez International Amerika, İngiltere, İsviçre, Dubai ve Singapur gibi farklı ülkelerde görevlere atayan Mondelez International Türkiye, çalışanlarına uluslararası iş deneyimleri sunuyor.